Raf & Co ApS
CVR 42 04 29 27 · Ishøj · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Raf & Co ApS har CVR-nummer 42042927. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Broenge 18, 2635 Ishøj. Stiftet: 21. januar 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 420.111 kr., årets resultat -48.929 kr., egenkapital 24.472 kr., aktiver i alt 415.138 kr. Soliditetsgraden på 5,9 % er lavere end hos 73 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -48.929 kr. er lavere end hos 75 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 16 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Raf & Co ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Broenge 18, 2635 Ishøj
- Kommune
- ISHØJ
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 21 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udførsel af håndværkerydelser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-01-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42042927 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Broenge 18, 2635 Ishøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: raf-co.dk Hjemmeside https://raf-co.dk
- https://www.facebook.com/Totalentreprisedk/ Sociale medier
- https://www.instagram.com/raf.co_totalentreprise/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (24. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-199,9%
▼ 249,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
5,9%
▼ 25,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-233,8%
▼ 233,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 420.111 | 497.295 | 288.857 | -8.665 | -22.319 |
| Resultat før skat | -62.633 | 46.964 | 29.808 | -8.958 | -22.538 |
| Årets resultat | -48.929 | 36.567 | 22.777 | -6.987 | -18.955 |
| Egenkapital | 24.472 | 73.402 | 36.835 | 14.058 | 21.045 |
| Aktiver i alt | 415.138 | 234.193 | 349.361 | 45.041 | 43.364 |
| Omsætningsaktiver | 415.138 | 234.193 | 349.361 | 45.041 | 43.364 |
| Kortfristet gæld | 390.666 | 160.791 | 312.526 | 30.983 | 22.319 |
| Gæld i alt | 390.666 | 160.791 | 312.526 | 30.983 | 22.319 |
| Soliditetsgrad | 5.9% | 31.3% | 10.5% | 31.2% | 48.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Schultz & CO Invest ApS Siden 21 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
René Tofteng Larsen Siden 21 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1Raf & Co ApS
P-nr. 1026707281
Broenge 18, 2635 Ishøj
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MERT HOLDING ApS (CVR 31169739)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværkerydelser, udførsel, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.