Rafin ApS
CVR 42 98 90 96 · Sabro · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rafin ApS har CVR-nummer 42989096. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Mandhusvej 18, 8471 Sabro. Stiftet: 18. januar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.826.646 kr., årets resultat 12.075 kr., egenkapital 248.015 kr., aktiver i alt 733.522 kr. Soliditetsgraden på 33,8 % er højere end hos 60 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.075 kr. er højere end hos 56 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 39 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rafin ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Mandhusvej 18, 8471 Sabro
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
- 9
- Stiftet
- 18 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42989096 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mandhusvej 18, 8471 Sabro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,9%
▼ 34,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,49
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,8%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-89,6%
▼ 89,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.826.646 | 2.039.185 | 2.097.744 | 2.091.343 |
| Resultat før skat | 17.790 | 149.456 | -254.177 | 533.344 |
| Årets resultat | 12.075 | 115.719 | -215.889 | 416.012 |
| Egenkapital | 248.015 | 296.941 | 181.223 | 456.012 |
| Aktiver i alt | 733.522 | 853.214 | 620.193 | 709.247 |
| Omsætningsaktiver | 722.522 | 790.831 | 461.666 | 468.508 |
| Kortfristet gæld | 485.507 | 556.273 | 438.970 | 243.307 |
| Gæld i alt | 485.507 | 556.273 | 438.970 | 243.307 |
| Soliditetsgrad | 33.8% | 34.8% | 29.2% | 64.3% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 5 | 5 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rafal Grzybowski Siden 18 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rafal Grzybowski Siden 18 Jan 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1Rafin ApS
P-nr. 1027916895
Mandhusvej 18, 8471 Sabro
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 76.955 DKK | 16.918 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -137.977 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 488.217 DKK | 107.404 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rafin ApS (CVR 42989096)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.