RAFLEBAR ApS
CVR 32 65 14 88 · Odense C · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
RAFLEBAR ApS har CVR-nummer 32651488. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (branchekode 563020). Adresse: Klaregade 4, 1., 5000 Odense C. Stiftet: 10. december 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.975 kr., årets resultat -1.893 kr., egenkapital -1.835.595 kr., aktiver i alt 38.239 kr. Soliditetsgraden på -4.800,3 % er lavere end hos 99 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.893 kr. er lavere end hos 54 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RAFLEBAR ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Adresse
- Klaregade 4, 1., 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 10 Dec 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed og anden dermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-12-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32651488 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klaregade 4, 1., 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
4,16
▲ 4,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-4.800,3%
▲ 195.823,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
95,5%
▲ 95,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1170 virksomheder i «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.975 | -7.775 | -2.950 | -2.949 | -2.849 |
| Resultat før skat | -39.217 | -42.432 | -72.918 | -36.910 | -68.588 |
| Årets resultat | -1.893 | -42.146 | -72.918 | -36.910 | -68.588 |
| Egenkapital | -1.835.595 | -1.833.702 | -1.791.556 | -1.718.638 | -1.681.727 |
| Aktiver i alt | 38.239 | 914 | 622 | 972 | 1.322 |
| Omsætningsaktiver | 38.239 | 914 | 622 | 972 | 1.322 |
| Kortfristet gæld | 9.200 | 7.584 | 3.970 | 3.970 | 3.869 |
| Gæld i alt | 1.873.834 | 1.834.616 | 1.792.178 | 1.719.610 | 1.683.049 |
| Soliditetsgrad | -4800.3% | -200623.9% | -288031.5% | -176814.6% | -127210.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MHM HOLDING 2009 ApS Siden 1 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Hald Madsen Siden 10 Dec 2009Direktør
Produktionsenheder
1RAFLEBAR ApS
P-nr. 1015702598
Klaregade 4, 1., 5000 Odense C
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MHM HOLDING 2009 ApS (CVR 32651453)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, udskænkning, alkoholiske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.