RAFN & VANGSGAARD INVEST ApS
CVR 35 46 64 60 · Måløv · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RAFN & VANGSGAARD INVEST ApS har CVR-nummer 35466460. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Måløv Teknikerby 2, 2760 Måløv. Stiftet: 26. august 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): egenkapital 6.112.796 kr., aktiver i alt 47.627.608 kr. Soliditetsgraden på 12,8 % er lavere end hos 85 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RAFN & VANGSGAARD INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Måløv Teknikerby 2, 2760 Måløv
- Kommune
- BALLERUP
- Stiftet
- 26 Aug 2013
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- handels- og investeringsvirksomhed, samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-03-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35466460 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300P2A0OPJBE8ZG74
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Måløv Teknikerby 2, 2760 Måløv
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,23
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,8%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -111.636 | — | — |
| Resultat før skat | — | — | 248.825 | -1.229.840 | 4.578.804 |
| Årets resultat | — | — | 359.041 | -692.997 | 4.348.282 |
| Egenkapital | 6.112.796 | 8.438.507 | 6.736.639 | 6.377.598 | 8.070.595 |
| Aktiver i alt | 47.627.608 | 51.489.292 | 49.873.505 | 50.455.590 | 47.103.904 |
| Omsætningsaktiver | 9.636.140 | 9.132.656 | 10.538.506 | 14.881.232 | 18.590.631 |
| Kortfristet gæld | 41.514.812 | 43.050.785 | 43.136.866 | 44.077.992 | 39.033.309 |
| Gæld i alt | 41.514.812 | 43.050.785 | 43.136.866 | 44.077.992 | 39.033.309 |
| Soliditetsgrad | 12.8% | 16.4% | 13.5% | 12.6% | 17.1% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
VANGSGAARD INVEST ApS Siden 26 Aug 201350% Ejer
-
RAFN INVEST ApS Siden 26 Aug 201350% Ejer
Ledelse
2-
René Rafn Hansen Siden 26 Aug 2013Direktør
-
Anders Vangsgaard Siden 26 Aug 2013Direktør
Produktionsenheder
1RAFN & VANGSGAARD INVEST ApS
P-nr. 1018712713
Måløv Teknikerby 2, 2760 Måløv
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -500.982 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.440.194 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 45.103 DKK | 2.390 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.002.723 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RAFN & VANGSGAARD INVEST ApS (CVR 35466460)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver handels, aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.