Ralle ApS
CVR 39 68 06 37 · Odense NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ralle ApS har CVR-nummer 39680637. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jeppe Aakjærs Allé 14, 5210 Odense NV. Stiftet: 28. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -5.313 kr., årets resultat 79.653 kr., egenkapital 415.736 kr., aktiver i alt 430.013 kr. Soliditetsgraden på 96,7 % er højere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 79.653 kr. er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ralle ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jeppe Aakjærs Allé 14, 5210 Odense NV
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 28148232
- grevechristiansen@gmail.com
- Stiftet
- 28 Jun 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39680637 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jeppe Aakjærs Allé 14, 5210 Odense NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,2%
▲ 15,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
13,90
▼ 5,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,7%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
526,5%
▲ 526,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.313 | -5.063 | -5.304 | -5.653 | -5.000 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | 79.653 | 12.713 | 29.076 | 119.194 | 32.965 |
| Egenkapital | 415.736 | 336.083 | 323.370 | 351.495 | 232.554 |
| Aktiver i alt | 430.013 | 346.235 | 329.647 | 379.743 | 256.568 |
| Omsætningsaktiver | 198.405 | 194.191 | 187.844 | 215.128 | 29.440 |
| Kortfristet gæld | 14.277 | 10.152 | 6.277 | 28.248 | 24.014 |
| Gæld i alt | 14.277 | 10.152 | 6.277 | 28.248 | 24.014 |
| Soliditetsgrad | 96.7% | 97.1% | 98.1% | 92.6% | 90.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Greve Christiansen Siden 28 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Greve Christiansen Siden 28 Jun 2018Direktør
Produktionsenheder
1Ralle ApS
P-nr. 1023746170
Jeppe Aakjærs Allé 14, 5210 Odense NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.472 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.362 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.793 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.451 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.992 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ralle ApS (CVR 39680637)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.