Ramo Holding II ApS
CVR 44 50 79 86 · Svenstrup J · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ramo Holding II ApS har CVR-nummer 44507986. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skipper Clements Vej 30, 9230 Svenstrup J. Stiftet: 11. december 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -34.125 kr., årets resultat 675.324 kr., egenkapital 32.632.081 kr., aktiver i alt 32.821.273 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 675.324 kr. er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ramo Holding II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skipper Clements Vej 30, 9230 Svenstrup J
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 11 Dec 2023
- Selskabskapital
- 1.000.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandelene i andre selskaber og andre værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-12-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44507986 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skipper Clements Vej 30, 9230 Svenstrup J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,1%
▼ 10,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,78
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-83,2%
▼ 83,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -34.125 | -15.000 |
| Resultat før skat | 667.675 | 4.019.806 |
| Årets resultat | 675.324 | 4.019.806 |
| Egenkapital | 32.632.081 | 31.956.757 |
| Aktiver i alt | 32.821.273 | 32.008.478 |
| Omsætningsaktiver | 148.215 | 36.721 |
| Kortfristet gæld | 189.192 | 51.721 |
| Gæld i alt | 189.192 | 51.721 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Carl Bejlegaard Jensen Siden 1 Jun 20240% Ejer
-
Carl Christian Bejlegaard Jensen Siden 1 Jun 202433,33% Ejer
-
Frank Reinholt Andersen Siden 1 Jun 202433,33% Ejer
Ledelse
1-
Carl Bejlegaard Jensen Siden 11 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1Ramo Holding II ApS
P-nr. 1029932790
Skipper Clements Vej 30, 9230 Svenstrup J
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 51.718 DKK | 4.718 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ramo Holding II ApS (CVR 44507986)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalandelene.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.