Randal Holding ApS
CVR 39 51 15 25 · Tønder · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Randal Holding ApS har CVR-nummer 39511525. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Kogade 2, 6270 Tønder. Stiftet: 20. april 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 1.753.429 kr., egenkapital 13.554.360 kr., aktiver i alt 13.566.360 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 91 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.753.429 kr. er højere end hos 87 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Randal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Kogade 2, 6270 Tønder
- Kommune
- TØNDER
- Stiftet
- 20 Apr 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering i noterede og unoterede værdipapirer, formueadministration, samt øvrige formål nært forbundet dermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en af selskabets direktører
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39511525 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500956C73F485B898
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kogade 2, 6270 Tønder
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,9%
▼ 3,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
24,04
▼ 29,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-11,6%
▼ 11,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.753.429 | 1.984.958 | 1.335.331 | 691.174 | 6.396.444 |
| Årets resultat | 1.753.429 | 1.983.955 | 1.335.331 | 691.174 | 6.264.158 |
| Egenkapital | 13.554.360 | 12.400.931 | 10.716.977 | 9.881.646 | 9.390.472 |
| Aktiver i alt | 13.566.360 | 12.410.931 | 10.726.977 | 9.899.002 | 15.269.338 |
| Omsætningsaktiver | 288.441 | 530.822 | 462.879 | 306.434 | 761.667 |
| Kortfristet gæld | 12.000 | 10.000 | 10.000 | 17.356 | 5.878.866 |
| Gæld i alt | 13.566.360 | 10.000 | 10.000 | 17.356 | 5.878.866 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.8% | 61.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Randal Vesterholm Siden 20 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Randal Vesterholm Siden 20 Apr 2018Direktør
Produktionsenheder
1Randal Holding ApS
P-nr. 1023551191
Kogade 2, 6270 Tønder
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.557.706 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 4.033.565 DKK | 886.551 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 2.036.884 DKK | 448.096 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Randal Holding ApS (CVR 39511525)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nært, formueadministration, noterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.