Raptus Holding ApS
CVR 43 25 40 06 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Raptus Holding ApS har CVR-nummer 43254006. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sommervej 15, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 11. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 57.133 kr., årets resultat 46.220 kr., egenkapital -202.202 kr., aktiver i alt 545.278 kr. Soliditetsgraden på -37,1 % er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 46.220 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Raptus Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sommervej 15, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 11 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43254006 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sommervej 15, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,14
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-37,1%
▲ 26,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
120,8%
▲ 120,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 57.133 | -42.080 | -65.124 |
| Resultat før skat | 46.220 | -222.483 | -65.939 |
| Årets resultat | 46.220 | -222.483 | -65.939 |
| Egenkapital | -202.202 | -248.422 | -25.939 |
| Aktiver i alt | 545.278 | 389.677 | 563.178 |
| Omsætningsaktiver | 104.828 | 39.677 | 42.499 |
| Kortfristet gæld | 747.480 | 638.099 | 589.117 |
| Gæld i alt | 747.480 | 638.099 | 589.117 |
| Soliditetsgrad | -37.1% | -63.8% | -4.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Theis Regner Riber Søndergaard Siden 11 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Theis Regner Riber Søndergaard Siden 11 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1Raptus Holding ApS
P-nr. 1028242529
Sommervej 15, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -51.799 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -62.956 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Raptus Holding ApS (CVR 43254006)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.