Rasmus Evers Holding ApS
CVR 43 70 65 27 · Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rasmus Evers Holding ApS har CVR-nummer 43706527. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kærsgårdsvej 31, 8600 Silkeborg. Stiftet: 14. december 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.188 kr., årets resultat 206.344 kr., egenkapital 517.541 kr., aktiver i alt 672.876 kr. Soliditetsgraden på 76,9 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 206.344 kr. er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rasmus Evers Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kærsgårdsvej 31, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Telefon
- 29919559
- Rasevers1@gmail.com
- Stiftet
- 14 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede og noterede kapitalandele samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-12-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43706527 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kærsgårdsvej 31, 8600 Silkeborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,9%
▼ 23,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,9%
▲ 31,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3,9%
▲ 3,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.188 | -7.260 | -18.495 |
| Resultat før skat | 206.344 | 198.590 | 72.607 |
| Årets resultat | 206.344 | 198.590 | 72.607 |
| Egenkapital | 517.541 | 311.197 | 112.607 |
| Aktiver i alt | 672.876 | 681.438 | 678.698 |
| Omsætningsaktiver | 2.976 | 11.538 | 8.798 |
| Kortfristet gæld | 155.335 | 248.439 | 263.181 |
| Gæld i alt | 155.335 | 370.241 | 566.091 |
| Soliditetsgrad | 76.9% | 45.7% | 16.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Evers Siden 14 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Evers Siden 14 Dec 2022Direktør
Produktionsenheder
1Rasmus Evers Holding ApS
P-nr. 1028834752
Kærsgårdsvej 31, 8600 Silkeborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -21.410 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -26.098 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rasmus Evers Holding ApS (CVR 43706527)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.