Raucq Construction ApS
CVR 39 17 98 30 · Glostrup · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Raucq Construction ApS har CVR-nummer 39179830. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (branchekode 439900). Adresse: Skolevej 11, 2600 Glostrup. Stiftet: 19. december 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 570.888 kr., årets resultat -3.305 kr., egenkapital 50.470 kr., aktiver i alt 2.597.065 kr. Soliditetsgraden på 1,9 % er lavere end hos 82 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.305 kr. er lavere end hos 67 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Raucq Construction ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
- Adresse
- Skolevej 11, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 19 Dec 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39179830 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skolevej 11, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-6,5%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,35
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
1,9%
▲ 23,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-103,3%
▼ 103,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1580 virksomheder i «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 570.888 | 639.689 | 274.777 | 138.217 | 17.218 |
| Resultat før skat | -2.396 | 127.535 | -125.433 | -253.587 | -332.544 |
| Årets resultat | -3.305 | 98.927 | -98.552 | -199.251 | -260.304 |
| Egenkapital | 50.470 | -561.225 | -660.152 | -561.600 | -362.349 |
| Aktiver i alt | 2.597.065 | 2.617.343 | 2.493.398 | 2.172.156 | 1.184.966 |
| Omsætningsaktiver | 514.712 | 464.881 | 270.827 | 181.966 | 173.429 |
| Kortfristet gæld | 153.769 | 181.712 | 3.153.550 | 2.733.756 | 1.547.315 |
| Gæld i alt | 2.546.595 | 3.178.568 | 3.153.550 | 2.733.756 | 1.547.315 |
| Soliditetsgrad | 1.9% | -21.4% | -26.5% | -25.9% | -30.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Joël Raucq Holding ApS Siden 19 Dec 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Joël Raucq Siden 19 Dec 2017Direktør
Produktionsenheder
1Raucq Construction ApS
P-nr. 1023162063
Skolevej 11, 2600 Glostrup
Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Joël Raucq Holding ApS (CVR 37071315)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, byggeaktiviteter, specialiserede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.