RBSM Holding 2023 ApS
CVR 44 05 69 92 · Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RBSM Holding 2023 ApS har CVR-nummer 44056992. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ølandsparken 22, 9530 Støvring. Stiftet: 15. maj 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.106 kr., årets resultat 93.702 kr., egenkapital 169.336 kr., aktiver i alt 239.824 kr. Soliditetsgraden på 70,6 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 93.702 kr. er højere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RBSM Holding 2023 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ølandsparken 22, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Stiftet
- 15 May 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, at drive investerings- og finansieringsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44056992 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ølandsparken 22, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
55,3%
▲ 88,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,6%
▲ 15,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
476,0%
▲ 476,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.106 | -8.644 | -6.295 |
| Resultat før skat | 93.702 | -24.923 | — |
| Årets resultat | 93.702 | -24.923 | 60.557 |
| Egenkapital | 169.336 | 75.634 | 100.557 |
| Aktiver i alt | 239.824 | 138.122 | 198.044 |
| Omsætningsaktiver | 910 | 8.019 | 656 |
| Kortfristet gæld | 70.488 | 62.488 | 97.488 |
| Gæld i alt | 70.488 | 62.488 | 97.488 |
| Soliditetsgrad | 70.6% | 54.8% | 50.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rikke Bækkely Sass Sørensen Siden 15 May 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Rikke Bækkely Sass Sørensen Siden 15 May 2023Direktør
Produktionsenheder
1RBSM Holding 2023 ApS
P-nr. 1029314930
Ølandsparken 22, 9530 Støvring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -10.137 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.488 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RBSM Holding 2023 ApS (CVR 44056992)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansieringsvirksomhed, investerings.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.