REALMÆGLERNE JAN THANNING ApS
CVR 32 84 08 17 · Slagelse · Ejendomsmægleres aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
REALMÆGLERNE JAN THANNING ApS har CVR-nummer 32840817. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ejendomsmægleres aktiviteter (branchekode 683110). Adresse: Klosterbanken 1, 4200 Slagelse. Stiftet: 14. april 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 2.389.158 kr., årets resultat 502.265 kr., egenkapital 676.717 kr., aktiver i alt 1.453.281 kr. Soliditetsgraden på 46,6 % er højere end hos 52 % af de 1.123 virksomheder i branchen «Ejendomsmægleres aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 502.265 kr. er højere end hos 57 % af de 1.123 virksomheder i branchen «Ejendomsmægleres aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 54 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som REALMÆGLERNE JAN THANNING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ejendomsmægleres aktiviteter (683110)
- Adresse
- Klosterbanken 1, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
-
5
2011 2018
- Telefon
- 24945505
- 4200@mailreal.dk
- Stiftet
- 14 Apr 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- formidle køb og salg af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-22
- Binavne
- Realmæglerne Erhverv Sjælland ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32840817 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klosterbanken 1, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
74,2%
▲ 143,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,16
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,6%
▲ 20,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
516,6%
▲ 516,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1123 virksomheder i «Ejendomsmægleres aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.389.158 | 1.547.510 | 2.541.981 | 2.986.438 | 4.863.959 |
| Resultat før skat | 649.652 | -151.461 | 285.533 | 132.084 | 1.543.184 |
| Årets resultat | 502.265 | -120.576 | 217.833 | 99.652 | 1.202.026 |
| Egenkapital | 676.717 | 174.452 | 495.028 | 352.195 | 1.452.544 |
| Aktiver i alt | 1.453.281 | 675.316 | 1.432.138 | 948.287 | 2.706.072 |
| Omsætningsaktiver | 1.394.123 | 662.615 | 1.410.970 | 918.652 | 2.613.046 |
| Kortfristet gæld | 644.812 | 500.864 | 935.945 | 594.229 | 1.252.131 |
| Gæld i alt | 776.564 | 500.864 | 935.945 | 594.229 | 1.252.131 |
| Soliditetsgrad | 46.6% | 25.8% | 34.6% | 37.1% | 53.7% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 4 | 5 | 7 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anla Holding Slagelse ApS Siden 21 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Thanning Siden 14 Apr 2010Direktør
Produktionsenheder
1REALMÆGLERNE JAN THANNING ApS
P-nr. 1015978488
Klosterbanken 1, 4200 Slagelse
Ejendomsmægleres aktiviteter (683110)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Anla Holding Slagelse ApS (CVR 38439936)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formidle, ejendomsmægleres.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.