Reca Fuge ApS
CVR 42 95 15 95 · Kokkedal · Vinduespolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Reca Fuge ApS har CVR-nummer 42951595. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vinduespolering (branchekode 812210). Adresse: Egeparken 100, 2980 Kokkedal. Stiftet: 5. januar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.347.855 kr., årets resultat 189.360 kr., egenkapital 548.331 kr., aktiver i alt 1.035.353 kr. Soliditetsgraden på 53,0 % er højere end hos 71 % af de 230 virksomheder i branchen «Vinduespolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 189.360 kr. er højere end hos 76 % af de 230 virksomheder i branchen «Vinduespolering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Reca Fuge ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vinduespolering (812210)
- Adresse
- Egeparken 100, 2980 Kokkedal
- Kommune
- FREDENSBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 5 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42951595 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egeparken 100, 2980 Kokkedal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
34,5%
▼ 39,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,04
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,0%
▲ 14,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-40,2%
▼ 40,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
230 virksomheder i «Vinduespolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.347.855 | 1.427.279 | 999.427 | 909.477 |
| Resultat før skat | 250.636 | 415.385 | 151.278 | 255.992 |
| Årets resultat | 189.360 | 316.585 | 114.492 | 195.196 |
| Egenkapital | 548.331 | 426.471 | 231.887 | 235.196 |
| Aktiver i alt | 1.035.353 | 1.096.270 | 458.045 | 429.073 |
| Omsætningsaktiver | 977.920 | 1.050.337 | 458.045 | 429.073 |
| Kortfristet gæld | 479.406 | 659.840 | 214.037 | 193.877 |
| Gæld i alt | 479.406 | 659.840 | 214.037 | 193.877 |
| Soliditetsgrad | 53% | 38.9% | 50.6% | 54.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Stormbach Siden 5 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
René Stormbach Siden 5 Jan 2022Direktør
Produktionsenheder
1Reca Fuge ApS
P-nr. 1027869676
Egeparken 100, 2980 Kokkedal
Vinduespolering (812210)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 433.522 DKK | 95.370 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 104.150 DKK | 22.902 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 264.742 DKK | 58.234 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Reca Fuge ApS (CVR 42951595)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vinduespolering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.