Redebyg ApS
CVR 40 23 95 96 · Horsens · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Redebyg ApS har CVR-nummer 40239596. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Rosenkrantzvej 2, 8700 Horsens. Stiftet: 24. januar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.588.418 kr., årets resultat 5.458.253 kr., egenkapital 19.676.767 kr., aktiver i alt 83.054.613 kr. Soliditetsgraden på 23,7 % er lavere end hos 55 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.458.253 kr. er højere end hos 94 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Redebyg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Rosenkrantzvej 2, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Telefon
- 75601030
- info@mplus.dk
- Stiftet
- 24 Jan 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- opførelse og udlejning af fast ejendom samt al anden virksomhed, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem, af to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40239596 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosenkrantzvej 2, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,7%
▲ 6,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,31
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,7%
▲ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
77,9%
▲ 77,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10551 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.588.418 | 2.988.463 | 3.186.138 | 1.775.108 | -4.730 |
| Resultat før skat | 6.993.360 | 3.939.520 | -3.572.276 | -6.086.814 | -12.221.981 |
| Årets resultat | 5.458.253 | 3.068.425 | -2.786.375 | -4.747.715 | -9.533.145 |
| Egenkapital | 19.676.767 | 14.218.514 | 11.150.089 | 13.936.464 | 3.684.179 |
| Aktiver i alt | 83.054.613 | 78.110.884 | 75.024.794 | 78.004.525 | 47.930.765 |
| Omsætningsaktiver | 2.729.086 | 4.093.127 | 4.865.538 | 4.185.370 | 2.771.678 |
| Kortfristet gæld | 8.896.142 | 9.025.272 | 8.682.078 | 8.653.151 | 43.963.786 |
| Gæld i alt | 63.377.846 | 63.892.370 | 63.874.705 | 64.068.061 | 44.246.586 |
| Soliditetsgrad | 23.7% | 18.2% | 14.9% | 17.9% | 7.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M+ Ejendomme A/S Siden 29 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
4-
Bettina Antitsch Mortensen Siden 1 Mar 2022Formand
-
Per Christian Hansen Siden 27 Jun 2023Næstformand
-
Claus Porsgaard Siden 28 Apr 2023Direktør
-
Claus Porsgaard Siden 11 Nov 2021Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Redebyg ApS
P-nr. 1024384868
Rosenkrantzvej 2, 8700 Horsens
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M+ Invest A/S (CVR 43724320)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.