Refine Holding ApS
CVR 41 56 19 20 · Tranbjerg J · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Refine Holding ApS har CVR-nummer 41561920. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sletvej 2D, 8310 Tranbjerg J. Stiftet: 3. august 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.723 kr., årets resultat 733.875 kr., egenkapital 627.534 kr., aktiver i alt 742.440 kr. Soliditetsgraden på 84,5 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 733.875 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Refine Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sletvej 2D, 8310 Tranbjerg J
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 25350001
- info@refineconsulting.dk
- Hjemmeside
- www.refineconsulting.dk
- Stiftet
- 3 Aug 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-08-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41561920 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sletvej 2D, 8310 Tranbjerg J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
116,9%
▼ 35,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,11
▲ 4,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,5%
▲ 36,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
413,0%
▲ 413,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.723 | -8.397 | -9.250 | -7.500 | -5.000 |
| Resultat før skat | 731.963 | 141.392 | 142.682 | 773.039 | — |
| Årets resultat | 733.875 | 143.060 | 143.360 | 774.739 | -3.900 |
| Egenkapital | 627.534 | 93.659 | 72.599 | 47.039 | 36.100 |
| Aktiver i alt | 742.440 | 196.661 | 202.840 | 319.891 | 41.100 |
| Omsætningsaktiver | 702.440 | 156.661 | 162.840 | 279.891 | 1.100 |
| Kortfristet gæld | 114.906 | 103.002 | 130.241 | 272.852 | 5.000 |
| Gæld i alt | 114.906 | 103.002 | 130.241 | 272.852 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 84.5% | 47.6% | 35.8% | 14.7% | 87.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Steen Malmstrøm Siden 3 Aug 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Steen Malmstrøm Siden 3 Aug 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Refine Holding ApS
P-nr. 1026091116
Sletvej 2D, 8310 Tranbjerg J
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 810.239 DKK | 178.244 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 420.877 DKK | 92.576 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 471.975 DKK | 103.818 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.152.979 DKK | 253.638 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Refine Holding ApS (CVR 41561920)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.