refuture ApS
CVR 41 92 78 28 · Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
refuture ApS har CVR-nummer 41927828. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Egense Stationsvej 1A, 5700 Svendborg. Stiftet: 1. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.000 kr., årets resultat -29.232 kr., egenkapital -24.320 kr., aktiver i alt 2.595.117 kr. Soliditetsgraden på -0,9 % er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -29.232 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som refuture ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Egense Stationsvej 1A, 5700 Svendborg
- Kommune
- SVENDBORG
- Telefon
- 29494258
- hello@refuture.dk
- Stiftet
- 1 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab med besiddelse af kapitalandele i andre selskaber og dermed forbundne aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41927828 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egense Stationsvej 1A, 5700 Svendborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,96
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-0,9%
▼ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-16,4%
▼ 16,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.000 | -2.070 | -2.261 | -3.166 | -4.174 |
| Resultat før skat | -29.232 | -25.123 | -1.861 | -3.907 | -4.197 |
| Årets resultat | -29.232 | -25.123 | -1.861 | -3.907 | -4.197 |
| Egenkapital | -24.320 | 4.912 | 30.035 | 31.896 | 35.803 |
| Aktiver i alt | 2.595.117 | 2.404.350 | 1.934.487 | 1.064.271 | 630.803 |
| Omsætningsaktiver | 2.515.117 | 2.324.350 | 1.854.487 | 984.271 | 550.803 |
| Kortfristet gæld | 2.619.437 | 2.399.438 | 1.904.452 | 1.032.375 | 595.000 |
| Gæld i alt | 2.619.437 | 2.399.438 | 1.904.452 | 1.032.375 | 595.000 |
| Soliditetsgrad | -0.9% | 0.2% | 1.6% | 3% | 5.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Rasmus Thomsen Ingstrup Siden 1 Dec 202050% Ejer
-
Louise Espensen Siden 1 Dec 202050% Ejer
Ledelse
2-
Rasmus Thomsen Ingstrup Siden 1 Dec 2020Adm. dir.
-
Louise Espensen Siden 1 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
1refuture ApS
P-nr. 1026567471
Egense Stationsvej 1A, 5700 Svendborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -228.365 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -189.454 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -65.141 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -39.128 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: refuture ApS (CVR 41927828)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forbundne, besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.