REHECA Holding ApS
CVR 41 44 54 75 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
REHECA Holding ApS har CVR-nummer 41445475. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lundsbjerg Industrivej 1, 6200 Aabenraa. Stiftet: 19. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.307 kr., årets resultat 1.245.780 kr., egenkapital 4.742.885 kr., aktiver i alt 5.203.405 kr. Soliditetsgraden på 91,1 % er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.245.780 kr. er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som REHECA Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lundsbjerg Industrivej 1, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 19 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-06-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41445475 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lundsbjerg Industrivej 1, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,3%
▲ 3,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,31
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,1%
▲ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
39,7%
▲ 39,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.307 | -7.435 | -6.090 | -5.800 | -5.980 |
| Resultat før skat | — | — | 1.275.539 | 1.292.140 | 1.144.619 |
| Årets resultat | 1.245.780 | 892.010 | 1.275.539 | 1.292.140 | 1.144.619 |
| Egenkapital | 4.742.885 | 3.947.105 | 3.544.299 | 2.740.930 | 1.903.012 |
| Aktiver i alt | 5.203.405 | 4.407.621 | 4.502.659 | 4.185.411 | 3.789.353 |
| Omsætningsaktiver | 142.806 | 4.207 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 460.520 | 460.516 | 958.360 | 1.444.481 | 1.886.341 |
| Gæld i alt | 460.520 | 460.516 | 958.360 | 1.444.481 | 1.886.341 |
| Soliditetsgrad | 91.1% | 89.6% | 78.7% | 65.5% | 50.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
7-
Claus Kramer Hansen Siden 31 May 20215% Ejer
-
Henrik Dalsgaard Siden 19 Jun 202025% Ejer
-
René Bang Poulsen Siden 19 Jun 202025% Ejer
-
Torsten Christensen Siden 31 May 20215% Ejer
-
Allan Agergaard Schmidt Siden 31 May 20215% Ejer
-
Dennis Heldt Siden 31 May 20215% Ejer
-
MOLU HOLDING ApS Siden 1 Jan 202525% Ejer
Ledelse
4-
Morten Kollerup Lund Siden 21 Feb 2025Adm. dir.
-
Henrik Dalsgaard Siden 19 Jun 2020Direktør
-
René Bang Poulsen Siden 19 Jun 2020Direktør
-
Torsten Christensen Siden 31 May 2021Direktør
Produktionsenheder
1REHECA Holding ApS
P-nr. 1025942600
Lundsbjerg Industrivej 1, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -14.239 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -38.577 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -40.488 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -50.885 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -31.063 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: REHECA Holding ApS (CVR 41445475)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.