REKOM CIV K/S
CVR 40 12 24 51 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Kommanditselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
REKOM CIV K/S har CVR-nummer 40122451. Virksomhedsform: Kommanditselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skindergade 7, 1159 København K. Stiftet: 21. december 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.239 kr., årets resultat -1.289 kr., egenkapital 7.918.267 kr., aktiver i alt 8.009.521 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.289 kr. er lavere end hos 64 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som REKOM CIV K/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skindergade 7, 1159 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 21 Dec 2018
- Formål
- Kommanditselskabets formål er at foretage investering i CataCap II K/S
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af komplementaren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-12-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40122451 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skindergade 7, 1159 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,51
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-318,5%
▼ 318,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.239 | -1.050 | -1.146 | -1.599 | -2.110 |
| Resultat før skat | -1.289 | 590 | 1.391 | -1.599 | 2.556.735 |
| Årets resultat | -1.289 | 590 | 1.391 | -1.599 | 2.556.735 |
| Egenkapital | 7.918.267 | 7.740.197 | 7.147.317 | 5.960.496 | 4.163.974 |
| Aktiver i alt | 8.009.521 | 7.909.802 | 7.316.922 | 6.084.678 | 4.385.059 |
| Omsætningsaktiver | 46.622 | 187.537 | 179.331 | 54.619 | 153.121 |
| Kortfristet gæld | 91.254 | 169.605 | 169.605 | 124.182 | 221.085 |
| Gæld i alt | 91.254 | 169.605 | 169.605 | 124.182 | 221.085 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 97.9% | 97.7% | 98% | 95% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
7-
SANDBY HOLDING ApS Siden 21 Dec 20185% Ejer
-
JYRGEN INVEST ApS Siden 21 Dec 201825% Ejer
-
ANF ENTERPRISES ApS Siden 21 Dec 201825% Ejer
-
GD1 INVEST ApS Siden 21 Dec 201810% Ejer
-
Schaltz Invest ApS Siden 21 Dec 20185% Ejer
-
REKOM CIV Komplementar ApS Siden 21 Dec 2018Ejer
-
WAB Holding 2021 ApS Siden 26 Feb 202110% Ejer
Ledelse
1-
REKOM CIV Komplementar ApS Siden 21 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1REKOM CIV K/S
P-nr. 1024247550
Skindergade 7, 1159 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- CC II Management Invest I K/S København Ø
- CC III Management Invest K/S København Ø
- CC III APCIV K/S København Ø
- CC II Management Invest II K/S København Ø
- CataCap DM II ApS København Ø
- CATACAP OP ApS København Ø
- CATACAP DM ApS København Ø
- Danish Sustainable Development Goals Investment Fund K/S København Ø
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver catacap, kommanditselskabets, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.