REMI SERVICE ApS
CVR 32 93 90 15 · Slangerup · Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
REMI SERVICE ApS har CVR-nummer 32939015. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi (branchekode 254000). Adresse: Banegraven 8, 3550 Slangerup. Stiftet: 21. maj 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 769.462 kr., årets resultat 243.820 kr., egenkapital 125.585 kr., aktiver i alt 270.565 kr. Soliditetsgraden på 46,4 % er højere end hos 51 % af de 206 virksomheder i branchen «Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 243.820 kr. er højere end hos 71 % af de 206 virksomheder i branchen «Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som REMI SERVICE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi (254000)
- Adresse
- Banegraven 8, 3550 Slangerup
- Kommune
- FREDERIKSSUND
- Antal ansatte
-
1
2011 2018
- Stiftet
- 21 May 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-04-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32939015 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Banegraven 8, 3550 Slangerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
194,1%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,87
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,4%
▲ 125,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
946,1%
▲ 946,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
206 virksomheder i «Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 769.462 | 633.898 | 150.596 | 911.989 | 770.675 |
| Resultat før skat | 243.820 | 23.307 | -338.762 | 304.237 | 294.573 |
| Årets resultat | 243.820 | 23.307 | -338.762 | 244.637 | 294.573 |
| Egenkapital | 125.585 | -118.235 | -141.542 | 314.220 | 69.583 |
| Aktiver i alt | 270.565 | 150.311 | 79.358 | 559.741 | 468.622 |
| Omsætningsaktiver | 270.565 | 150.311 | 79.358 | 559.741 | 468.622 |
| Kortfristet gæld | 144.980 | 268.546 | 220.900 | 245.521 | 399.039 |
| Gæld i alt | 144.980 | 268.546 | 220.900 | 245.521 | 399.039 |
| Soliditetsgrad | 46.4% | -78.7% | -178.4% | 56.1% | 14.8% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
REMI RUSTFRI HOLDING ApS Siden 15 Feb 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Johnny Arvig Carlsen Siden 15 Feb 2011Direktør
Produktionsenheder
1REMI SERVICE ApS
P-nr. 1016075473
Banegraven 8, 3550 Slangerup
Smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi (254000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: REMI RUSTFRI HOLDING ApS (CVR 30806840)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pulvermetallurgi, smedning, valsning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.