Ren Natur ApS
CVR 37 29 79 25 · Vester Skerninge · Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ren Natur ApS har CVR-nummer 37297925. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. (branchekode 949900). Adresse: Rosevej 1, 5762 Vester Skerninge. Stiftet: 11. december 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.985.589 kr., årets resultat 329.711 kr., egenkapital 510.657 kr., aktiver i alt 1.502.536 kr. Soliditetsgraden på 34,0 % er lavere end hos 73 % af de 160 virksomheder i branchen «Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 329.711 kr. er højere end hos 80 % af de 160 virksomheder i branchen «Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 10 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ren Natur ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. (949900)
- Adresse
- Rosevej 1, 5762 Vester Skerninge
- Kommune
- SVENDBORG
- Antal ansatte
-
2
2016 2018
- Telefon
- 23398199
- anette@rennatur.org
- Hjemmeside
- www.rennatur.org
- Stiftet
- 11 Dec 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- herunder fremme og støtte aktiviteter, der sigter mod at skabe bæredygtig forandring i den fysiske virkelighed og i danskernes adfærd i forhold til renholdelse af det synlige miljø, herunder med særlig fokus på henkastet affald samt anden virksomhed, der er forbundet dermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-12-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37297925 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosevej 1, 5762 Vester Skerninge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.rennatur.org Hjemmeside oplyst til CVR https://www.rennatur.org
- https://www.facebook.com/rennaturhdr/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (21. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
64,6%
▲ 164,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,40
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,0%
▲ 23,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
283,1%
▲ 283,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
160 virksomheder i «Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.985.589 | 1.809.985 | 2.158.976 | 2.178.168 | 2.188.199 |
| Resultat før skat | 419.084 | -227.799 | 29.870 | 49.403 | 172.307 |
| Årets resultat | 329.711 | -180.103 | 20.227 | 37.258 | 132.775 |
| Egenkapital | 510.657 | 180.946 | 361.049 | 340.822 | 303.564 |
| Aktiver i alt | 1.502.536 | 1.736.114 | 1.403.617 | 2.193.165 | 2.423.616 |
| Omsætningsaktiver | 1.392.584 | 1.523.418 | 1.087.904 | 2.064.909 | 2.201.281 |
| Kortfristet gæld | 991.879 | 1.555.168 | 881.402 | 1.153.808 | 1.340.104 |
| Gæld i alt | 991.879 | 1.555.168 | 1.042.568 | 1.843.808 | 2.093.104 |
| Soliditetsgrad | 34% | 10.4% | 25.7% | 15.5% | 12.5% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anette Juul Siden 11 Dec 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Anette Juul Siden 1 Jan 2023Direktør
Produktionsenheder
1Ren Natur ApS
P-nr. 1020975918
Rosevej 1, 5762 Vester Skerninge
Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. (949900)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -209.482 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 132.011 DKK | 29.040 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 138.972 DKK | 30.558 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 57.223 DKK | 12.584 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 147.979 DKK | 32.538 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ren Natur ApS (CVR 37297925)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver henkastet, synlige, virkelighed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.