RENÈ JUST HOLDING ApS
CVR 36 03 45 56 · Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RENÈ JUST HOLDING ApS har CVR-nummer 36034556. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ø Stadionsvej 8, 9600 Aars. Stiftet: 1. juli 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 118.456 kr., årets resultat 72.751 kr., egenkapital 805.167 kr., aktiver i alt 2.073.906 kr. Soliditetsgraden på 38,8 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 72.751 kr. er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 54 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RENÈ JUST HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ø Stadionsvej 8, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Stiftet
- 1 Jul 2014
- Selskabskapital
- 51.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed og lignende virksomhed, der af direktionen skønnes forenelig med selskabets førnævnte formål
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-11-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36034556 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500JY01CH9A912142
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ø Stadionsvej 8, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,0%
▲ 3,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,71
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,8%
▲ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
80,7%
▲ 80,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 118.456 | 76.716 | 48.523 | 44.062 | 16.687 |
| Resultat før skat | 84.477 | 34.581 | 3.393 | 25.826 | 968.535 |
| Årets resultat | 72.751 | 40.257 | 2.733 | 20.810 | 964.973 |
| Egenkapital | 805.167 | 732.416 | 692.159 | 807.226 | 900.816 |
| Aktiver i alt | 2.073.906 | 2.034.338 | 2.027.870 | 2.158.571 | 2.700.395 |
| Omsætningsaktiver | 262.356 | 222.788 | 216.320 | 347.021 | 888.845 |
| Kortfristet gæld | 153.438 | 141.712 | 138.353 | 132.328 | 525.543 |
| Gæld i alt | 1.268.739 | 1.301.922 | 1.335.711 | 1.351.345 | 1.799.579 |
| Soliditetsgrad | 38.8% | 36% | 34.1% | 37.4% | 33.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Just Lyager Jensen Siden 1 Jan 2017100% Ejer
Ledelse
1-
René Just Lyager Jensen Siden 18 Nov 2014Direktør
Produktionsenheder
1RENÈ JUST HOLDING ApS
P-nr. 1019530988
Ø Stadionsvej 8, 9600 Aars
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -107.819 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RENÈ JUST HOLDING ApS (CVR 36034556)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver førnævnte, skønnes, forenelig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.