Renes Teknik ApS
CVR 43 81 76 55 · Glejbjerg · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Renes Teknik ApS har CVR-nummer 43817655. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Gettrupvej 37, 6752 Glejbjerg. Stiftet: 31. januar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.800 kr., årets resultat -594 kr., egenkapital 32.044 kr., aktiver i alt 39.622 kr. Soliditetsgraden på 80,9 % er højere end hos 92 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -594 kr. er lavere end hos 76 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Renes Teknik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Gettrupvej 37, 6752 Glejbjerg
- Kommune
- VEJEN
- Stiftet
- 31 Jan 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med facilitetsservices samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-01-27
- Sekundære brancher
- El-installation (432100) Fremstilling af klimaanlæg, ikke til husholdningsbrug (282500)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43817655 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gettrupvej 37, 6752 Glejbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,9%
▲ 12,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,23
▼ 3,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,9%
▼ 7,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
87,6%
▲ 87,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.800 | -3.967 | -2.627 |
| Resultat før skat | 22 | -6.391 | -2.627 |
| Årets resultat | -594 | -4.793 | -2.627 |
| Egenkapital | 32.044 | 32.580 | 37.373 |
| Aktiver i alt | 39.622 | 36.754 | 40.422 |
| Omsætningsaktiver | 39.622 | 36.754 | — |
| Kortfristet gæld | 7.578 | 4.116 | 3.049 |
| Gæld i alt | 7.578 | 4.174 | 3.049 |
| Soliditetsgrad | 80.9% | 88.6% | 92.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rene Andreasen Siden 1 Jan 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Rene Andreasen Siden 1 Jan 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Renes Teknik ApS
P-nr. 1028980910
Gettrupvej 37, 6752 Glejbjerg
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.263 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.627 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Renes Teknik ApS (CVR 43817655)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver facilitetsservices, husholdningsbrug, varme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.