RESTAURANT L'APPETITO ApS
CVR 34 23 00 56 · København V · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RESTAURANT L'APPETITO ApS har CVR-nummer 34230056. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Vester Farimagsgade 9, 1606 København V. Stiftet: 15. februar 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 16. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 8.334.584 kr., årets resultat 405.269 kr., egenkapital 569.990 kr., aktiver i alt 1.847.022 kr. Soliditetsgraden på 30,9 % er højere end hos 58 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 405.269 kr. er højere end hos 79 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 7 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RESTAURANT L'APPETITO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Vester Farimagsgade 9, 1606 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
16
2012 2018
- Telefon
- 33432083
- Stiftet
- 15 Feb 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2012-02-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34230056 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vester Farimagsgade 9, 1606 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
71,1%
▼ 15,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,14
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
30,9%
▲ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-23,7%
▼ 23,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.334.584 | 8.974.669 | 9.550.608 | 9.312.219 | 7.350.413 |
| Resultat før skat | 520.617 | 682.520 | 471.415 | 393.561 | 1.252.179 |
| Årets resultat | 405.269 | 530.842 | 367.695 | 306.145 | 979.560 |
| Egenkapital | 569.990 | 614.721 | 503.879 | 636.184 | 1.330.039 |
| Aktiver i alt | 1.847.022 | 2.114.687 | 2.289.961 | 2.653.969 | 3.470.927 |
| Omsætningsaktiver | 1.459.018 | 1.599.953 | 1.959.045 | 2.354.895 | 2.963.521 |
| Kortfristet gæld | 1.277.032 | 1.499.966 | 1.665.932 | 2.017.785 | 2.137.638 |
| Gæld i alt | 1.277.032 | 1.499.966 | 1.786.082 | 2.017.785 | 2.140.888 |
| Soliditetsgrad | 30.9% | 29.1% | 22% | 24% | 38.3% |
| Ansatte (gns.) | 14 | 16 | 14 | 20 | 18 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
M.V. HOLDING ApS AF 01. 01. 2001 Siden 27 Jun 202450% Ejer
-
EHL Holding af 2024 ApS Siden 27 Jun 202433,33% Ejer
Ledelse
1-
Mate Vuksic Siden 15 Feb 2012Direktør
Produktionsenheder
1RESTAURANT L'APPETITO ApS
P-nr. 1017486256
Vester Farimagsgade 9, 1606 København V
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 15 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M.V. HOLDING ApS AF 01. 01. 2001 (CVR 10063728)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.