Restaurant von Edel ApS
CVR 44 22 90 05 · Tisvildeleje · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Restaurant von Edel ApS har CVR-nummer 44229005. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Hovedgaden 66E, 3220 Tisvildeleje. Stiftet: 10. august 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 788.409 kr., årets resultat 232.611 kr., egenkapital -251.030 kr., aktiver i alt 951.512 kr. Soliditetsgraden på -26,4 % er lavere end hos 75 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 232.611 kr. er højere end hos 71 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Restaurant von Edel ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Hovedgaden 66E, 3220 Tisvildeleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Antal ansatte
- 6
- Telefon
- 53772070
- Stiftet
- 10 Aug 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurant og cateringvirksomhed og dermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-12-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44229005 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedgaden 66E, 3220 Tisvildeleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,35
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-26,4%
▲ 31,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
144,4%
▲ 144,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 788.409 | 950.321 |
| Resultat før skat | 232.611 | -523.641 |
| Årets resultat | 232.611 | -523.641 |
| Egenkapital | -251.030 | -483.641 |
| Aktiver i alt | 951.512 | 843.048 |
| Omsætningsaktiver | 425.767 | 229.273 |
| Kortfristet gæld | 1.202.542 | 1.326.689 |
| Gæld i alt | 1.202.542 | 1.326.689 |
| Soliditetsgrad | -26.4% | -57.4% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MVL 2023 Holding ApS Siden 10 Aug 2023100% Ejer
Ledelse
2-
Marie Kæmpe baronesse von Lotzbeck Siden 10 Aug 2023Direktør
-
Philip Ulrick von Arenstorff Siden 5 Dec 2025Direktør
Produktionsenheder
1Restaurant von Edel ApS
P-nr. 1029540876
Hovedgaden 66E, 3220 Tisvildeleje
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 10 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MVL 2023 Holding ApS (CVR 44226839)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver cateringvirksomhed, restaurant, forbunden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.