ReZinck ApS
CVR 30 58 40 90 · Højbjerg · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ReZinck ApS har CVR-nummer 30584090. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (branchekode 701010). Adresse: Dybrovej 1A, 8270 Højbjerg. Stiftet: 3. maj 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -59.529 kr., årets resultat 1.902.867 kr., egenkapital 23.014.938 kr., aktiver i alt 23.323.577 kr. Soliditetsgraden på 98,7 % er højere end hos 84 % af de 527 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.902.867 kr. er højere end hos 58 % af de 527 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ReZinck ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (701010)
- Adresse
- Dybrovej 1A, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
2
2016 2018
- Stiftet
- 3 May 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- aktiv virksomhed, gennem aktivt ejerskab i datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-06-09
- Binavne
- BT Expert ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30584090 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 254900LP24RZXHIXHY30
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dybrovej 1A, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,3%
▲ 2,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
59,55
▼ 99,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,7%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
50,4%
▲ 50,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
527 virksomheder i «Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -59.529 | -113.363 | -357.239 | 417.376 | 331.958 |
| Resultat før skat | 2.215.684 | 1.417.457 | 728.754 | 5.784.778 | 44.242 |
| Årets resultat | 1.902.867 | 1.265.598 | 641.208 | 5.857.855 | 81.732 |
| Egenkapital | 23.014.938 | 21.290.675 | 19.840.790 | 19.159.449 | 13.546.019 |
| Aktiver i alt | 23.323.577 | 21.393.536 | 19.906.405 | 19.272.681 | 17.963.559 |
| Omsætningsaktiver | 18.380.859 | 16.384.977 | 15.577.644 | 15.061.517 | 14.597.421 |
| Kortfristet gæld | 308.639 | 102.861 | 65.615 | 113.232 | 4.417.540 |
| Gæld i alt | 308.639 | 102.861 | 65.615 | 113.232 | 4.417.540 |
| Soliditetsgrad | 98.7% | 99.5% | 99.7% | 99.4% | 75.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rezinck Holding ApS Siden 24 Mar 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Frederik Stenild Zinck Siden 30 Nov 2015Adm. dir.
Produktionsenheder
1ReZinck ApS
P-nr. 1013273142
Dybrovej 1A, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (701010)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rezinck Holding ApS (CVR 37594997)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Byggeselskabet C.F. Hansen ApS Kastrup
- Ejendomsselskabet PADK M2 ApS København K
- Ejendomsselskabet PADK M3 ApS København K
- SWEATSHOP MANAGEMENT ApS København K
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
- Voluntasfonden - for realisering af menneskeligt potentiale København K
- Ampersand Ventures ApS Hillerød
- CENTERFORENINGEN METROPOL-HJØRRINGV.M.B.A. Hjørring
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivt, aktiv, hovedsæders.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.