RhomeoX ApS
CVR 43 45 80 78 · Odense M · Fremstilling af farmaceutiske præparater · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RhomeoX ApS har CVR-nummer 43458078. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af farmaceutiske præparater (branchekode 212000). Adresse: Finsens Allé 28, 5230 Odense M. Stiftet: 18. august 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.025 kr., årets resultat -9.396 kr., egenkapital 3.368 kr., aktiver i alt 203.661 kr. Soliditetsgraden på 1,7 % er lavere end hos 65 % af de 141 virksomheder i branchen «Fremstilling af farmaceutiske præparater», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.396 kr. er højere end hos 61 % af de 141 virksomheder i branchen «Fremstilling af farmaceutiske præparater», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RhomeoX ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af farmaceutiske præparater (212000)
- Adresse
- Finsens Allé 28, 5230 Odense M
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 18 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikle farmaceutiske lægemidler
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen .
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43458078 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Finsens Allé 28, 5230 Odense M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-279,0%
▼ 168,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,02
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
1,7%
▼ 57,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
33,4%
▲ 33,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
141 virksomheder i «Fremstilling af farmaceutiske præparater»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.025 | -14.150 | -16.850 |
| Resultat før skat | -16.025 | -14.106 | -16.833 |
| Årets resultat | -9.396 | -14.106 | -13.130 |
| Egenkapital | 3.368 | 12.764 | 26.870 |
| Aktiver i alt | 203.661 | 21.514 | 35.620 |
| Omsætningsaktiver | 203.661 | 21.514 | 35.620 |
| Kortfristet gæld | 200.293 | 8.750 | 8.750 |
| Gæld i alt | 200.293 | 8.750 | 8.750 |
| Soliditetsgrad | 1.7% | 59.3% | 75.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KLITLUND ApS Siden 18 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Christian Jensenius Siden 18 Aug 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1RhomeoX ApS
P-nr. 1028503497
Finsens Allé 28, 5230 Odense M
Fremstilling af farmaceutiske præparater (212000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KLITLUND ApS (CVR 31749123)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- ASCENDIS PHARMA BONE DISEASES A/S Hellerup
- Ascendis Pharma Oncology Division A/S Hellerup
- ASCENDIS PHARMA A/S Hellerup
- ASCENDIS PHARMA, OPHTHALMOLOGY DIVISION A/S Hellerup
- Ascendis Pharma Growth Disorders A/S Hellerup
- Ascendis Pharma Endocrinology Division A/S Hellerup
- TLACPH Consulting ApS Charlottenlund
- Cordane ApS Hellerup
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver præparater, lægemidler, farmaceutiske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.