RI I ApS
CVR 40 29 04 86 · Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RI I ApS har CVR-nummer 40290486. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Brogade 33, 1., 5700 Svendborg. Stiftet: 21. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -2.832 kr., årets resultat 3.231.400 kr., egenkapital 25.342.261 kr., aktiver i alt 25.352.197 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.231.400 kr. er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RI I ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Brogade 33, 1., 5700 Svendborg
- Kommune
- SVENDBORG
- Stiftet
- 21 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-11-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40290486 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brogade 33, 1., 5700 Svendborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▼ 0,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,06
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
10,5%
▲ 10,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | -2.832 | -2.832 | -2.750 | -2.750 | — |
| Resultat før skat | 3.230.777 | 2.924.165 | -2.266.974 | — | — |
| Årets resultat | 3.231.400 | 2.924.788 | -2.266.369 | -2.262.902 | 980.886 |
| Egenkapital | 25.342.261 | 22.110.861 | 19.186.073 | 21.452.442 | 23.356.544 |
| Aktiver i alt | 25.352.197 | 22.118.588 | 19.191.573 | 21.455.192 | 23.356.544 |
| Omsætningsaktiver | 623 | 623 | 605 | — | — |
| Kortfristet gæld | 9.936 | 7.727 | 5.500 | 2.750 | — |
| Gæld i alt | 9.936 | 7.727 | 5.500 | 2.750 | 23.356.544 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
NORDVIG INVEST A/S Siden 21 Nov 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Per Nordvig Nielsen Siden 21 Nov 2018Direktør
Produktionsenheder
1RI I ApS
P-nr. 1024443465
Brogade 33, 1., 5700 Svendborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NORDVIG INVEST A/S (CVR 14339434)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.