RIA ApS
CVR 39 97 61 45 · Frederiksværk · Anden bygningsfærdiggørelse · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RIA ApS har CVR-nummer 39976145. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden bygningsfærdiggørelse (branchekode 433500). Adresse: Skelvej 21B, 3300 Frederiksværk. Stiftet: 26. oktober 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 320.822 kr., årets resultat -28.392 kr., egenkapital 14.525 kr., aktiver i alt 76.618 kr. Soliditetsgraden på 19,0 % er lavere end hos 65 % af de 414 virksomheder i branchen «Anden bygningsfærdiggørelse», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -28.392 kr. er lavere end hos 72 % af de 414 virksomheder i branchen «Anden bygningsfærdiggørelse», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RIA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden bygningsfærdiggørelse (433500)
- Adresse
- Skelvej 21B, 3300 Frederiksværk
- Kommune
- HALSNÆS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 26 Oct 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-12
- Binavne
- Munks Brandsikring & Anlæg ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39976145 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skelvej 21B, 3300 Frederiksværk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-195,5%
▼ 312,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,23
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
19,0%
▼ 12,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-156,4%
▼ 156,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
414 virksomheder i «Anden bygningsfærdiggørelse»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 320.822 | 403.643 | 266.625 | 310.612 | 25.409 |
| Resultat før skat | -28.392 | 51.341 | -71.660 | 61.190 | -687 |
| Årets resultat | -28.392 | 50.307 | -71.660 | 49.750 | -687 |
| Egenkapital | 14.525 | 42.917 | -7.390 | 64.269 | 14.519 |
| Aktiver i alt | 76.618 | 136.392 | 77.283 | 148.135 | 44.269 |
| Omsætningsaktiver | 76.618 | 136.392 | 77.283 | 148.135 | 34.935 |
| Kortfristet gæld | 62.093 | 93.475 | 84.673 | 83.866 | 29.750 |
| Gæld i alt | 62.093 | 93.475 | 84.673 | 83.866 | 29.750 |
| Soliditetsgrad | 19% | 31.5% | -9.6% | 43.4% | 32.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Kristian Ravn Laumann Siden 1 Jan 202050% Ejer
-
Jannick Munk Holding ApS Siden 1 Jan 202050% Ejer
Ledelse
1-
Jannick Munk Kofoed Jensen Siden 26 Oct 2018Direktør
Produktionsenheder
1RIA ApS
P-nr. 1024079682
Skelvej 21B, 3300 Frederiksværk
Anden bygningsfærdiggørelse (433500)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.701 DKK | 1.034 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -54.877 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 52.006 DKK | 11.440 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.894 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RIA ApS (CVR 39976145)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygningsfærdiggørelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.