RIMFORS HOLDING ApS
CVR 27 16 44 39 · Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RIMFORS HOLDING ApS har CVR-nummer 27164439. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Haardalen 37, 8680 Ry. Stiftet: 14. maj 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -12.000 kr., årets resultat -11.069 kr., egenkapital 1.326.300 kr., aktiver i alt 1.338.300 kr. Soliditetsgraden på 99,1 % er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -11.069 kr. er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RIMFORS HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Haardalen 37, 8680 Ry
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 14 May 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier i Neilpryde Scandinavia ApS, CVR-nr. 27 12 35 38, samt eje aktier/anparter i andre helt eller delvist ejede datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-12-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27164439 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Haardalen 37, 8680 Ry
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,8%
▼ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
111,53
▼ 57,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,1%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-123,8%
▼ 123,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.000 | -8.125 | -8.126 | -10.000 | -7.375 |
| Resultat før skat | -11.069 | -4.946 | -8.257 | -16.222 | 149.981 |
| Årets resultat | -11.069 | -4.946 | -8.257 | -16.222 | 149.981 |
| Egenkapital | 1.326.300 | 1.472.369 | 1.599.315 | 1.725.372 | 1.855.994 |
| Aktiver i alt | 1.338.300 | 1.481.119 | 1.608.065 | 1.734.122 | 1.863.494 |
| Omsætningsaktiver | 1.338.300 | 1.481.119 | 1.608.065 | 1.734.122 | 336.881 |
| Kortfristet gæld | 12.000 | 8.750 | 8.750 | 8.750 | 7.500 |
| Gæld i alt | 12.000 | 8.750 | 8.750 | 8.750 | 7.500 |
| Soliditetsgrad | 99.1% | 99.4% | 99.5% | 99.5% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ruben Rærup Rimfors Siden 14 May 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Ruben Rærup Rimfors Siden 14 May 2003Direktør
Produktionsenheder
1RIMFORS HOLDING ApS
P-nr. 1009878307
Haardalen 37, 8680 Ry
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.946 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.257 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -16.222 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.438 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.851 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RIMFORS HOLDING ApS (CVR 27164439)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- PARK HOLDING ApS Næstved
- MKA EJENDOMME KOMPLEMENTAR ApS København Ø
- Voluntasfonden - for realisering af menneskeligt potentiale København K
- SCALA HOLDING SVENDBORG ApS Svendborg
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- PJ SKIVE HOLDING ApS Skive
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver neilpryde, scandinavia, cvr.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.