R.L Agro ApS
CVR 44 81 85 31 · Slagelse · Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
R.L Agro ApS har CVR-nummer 44818531. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (branchekode 016100). Adresse: Seerdrupvej 11, 4200 Slagelse. Stiftet: 7. maj 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.734.753 kr., årets resultat 691.425 kr., egenkapital 1.245.933 kr., aktiver i alt 2.305.781 kr. Soliditetsgraden på 54,0 % er højere end hos 66 % af de 370 virksomheder i branchen «Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 691.425 kr. er højere end hos 73 % af de 370 virksomheder i branchen «Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R.L Agro ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (016100)
- Adresse
- Seerdrupvej 11, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
- 4
- Stiftet
- 7 May 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udfører landbrug og entreprenør virksomhed, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-05-07
- Sekundære brancher
- Andre specialiserede bygningsarbejder (434200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44818531 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Seerdrupvej 11, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
55,5%
▼ 38,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,98
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,0%
▼ 11,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4,1%
▲ 4,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
370 virksomheder i «Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.734.753 | 970.832 |
| Resultat før skat | 909.311 | 853.774 |
| Årets resultat | 691.425 | 664.509 |
| Egenkapital | 1.245.933 | 704.509 |
| Aktiver i alt | 2.305.781 | 1.069.855 |
| Omsætningsaktiver | 2.077.270 | 720.208 |
| Kortfristet gæld | 1.051.227 | 346.999 |
| Gæld i alt | 1.051.227 | 346.999 |
| Soliditetsgrad | 54% | 65.9% |
| Ansatte (gns.) | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
R.L Agro Holding ApS Siden 7 May 2024100% Ejer
Ledelse
2-
Frederik Sten Leander Larsen Siden 7 May 2024Direktør
-
Mathias Rønne Jespersen Siden 7 May 2024Direktør
Produktionsenheder
1R.L Agro ApS
P-nr. 1030340074
Seerdrupvej 11, 4200 Slagelse
Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (016100)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R.L Agro Holding ApS (CVR 44816008)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udfører, bygningsarbejder, entreprenør.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.