RM Event & Messer ApS
CVR 43 45 95 38 · Charlottenlund · Organisering af kongresser, messer og udstillinger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
RM Event & Messer ApS har CVR-nummer 43459538. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Organisering af kongresser, messer og udstillinger (branchekode 823000). Adresse: Trunnevangen 1, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 22. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 395.452 kr., årets resultat 69.031 kr., egenkapital -880 kr., aktiver i alt 632.935 kr. Soliditetsgraden på -0,1 % er lavere end hos 74 % af de 210 virksomheder i branchen «Organisering af kongresser, messer og udstillinger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 69.031 kr. er højere end hos 60 % af de 210 virksomheder i branchen «Organisering af kongresser, messer og udstillinger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RM Event & Messer ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Organisering af kongresser, messer og udstillinger (823000)
- Adresse
- Trunnevangen 1, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 22 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- afvikling af events og messer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43459538 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Trunnevangen 1, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-0,1%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-72,3%
▼ 72,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
210 virksomheder i «Organisering af kongresser, messer og udstillinger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 395.452 | 376.234 | -266.369 |
| Resultat før skat | 77.325 | 319.907 | -373.335 |
| Årets resultat | 69.031 | 249.529 | -291.940 |
| Egenkapital | -880 | -2.411 | -251.940 |
| Aktiver i alt | 632.935 | 936.423 | 330.822 |
| Omsætningsaktiver | 632.935 | 936.423 | 330.822 |
| Kortfristet gæld | 633.815 | 938.834 | 582.763 |
| Gæld i alt | 633.815 | 938.834 | 582.763 |
| Soliditetsgrad | -0.1% | -0.3% | -76.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rina Levi Just Mardahl Siden 30 Nov 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Rina Levi Just Mardahl Siden 22 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1RM Event & Messer ApS
P-nr. 1028505686
Trunnevangen 1, 2920 Charlottenlund
Organisering af kongresser, messer og udstillinger (823000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -369.977 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RM Event & Messer ApS (CVR 43459538)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afvikling, kongresser, organisering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.