R+M SOLUTIONS ApS
CVR 41 58 29 44 · Frederikshavn · Fremstilling af byggematerialer af beton · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
R+M SOLUTIONS ApS har CVR-nummer 41582944. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af byggematerialer af beton (branchekode 236100). Adresse: J.P.E. Hartmanns Vej 6, 9900 Frederikshavn. Stiftet: 30. juli 2020. Status: under konkurs. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (1. juli 2021 – 30. juni 2022): bruttofortjeneste 1.612.688 kr., årets resultat 55.300 kr., egenkapital 242.660 kr., aktiver i alt 889.481 kr. Soliditetsgraden på 27,3 % er lavere end hos 74 % af de 69 virksomheder i branchen «Fremstilling af byggematerialer af beton», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 55.300 kr. er højere end hos 57 % af de 69 virksomheder i branchen «Fremstilling af byggematerialer af beton», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R+M SOLUTIONS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af byggematerialer af beton (236100)
- Adresse
- J.P.E. Hartmanns Vej 6, 9900 Frederikshavn
- Kommune
- FREDERIKSHAVN
- Antal ansatte
- 8
- Telefon
- 25135520
- rmsolutions9800@outlook.dk
- Stiftet
- 30 Jul 2020
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- beton- og bygningsvirksomhed, handel med dertilhørende aktivitet
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-07-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41582944 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)J.P.E. Hartmanns Vej 6, 9900 Frederikshavn
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,8%
▼ 55,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,05
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
27,3%
▼ 21,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-62,5%
▼ 62,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
69 virksomheder i «Fremstilling af byggematerialer af beton»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.612.688 | 804.893 |
| Resultat før skat | 82.350 | 189.892 |
| Årets resultat | 55.300 | 147.360 |
| Egenkapital | 242.660 | 187.360 |
| Aktiver i alt | 889.481 | 387.923 |
| Omsætningsaktiver | 670.802 | 255.923 |
| Kortfristet gæld | 638.311 | 194.705 |
| Gæld i alt | 638.311 | 194.705 |
| Soliditetsgrad | 27.3% | 48.3% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Sebastian Bach Jensen Siden 30 Jul 2020100% Ejer
Produktionsenheder
1R+M SOLUTIONS ApS
P-nr. 1026117263
J.P.E. Hartmanns Vej 6, 9900 Frederikshavn
Fremstilling af byggematerialer af beton (236100)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2022 | 110.920 DKK | 24.398 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 166.741 DKK | 36.674 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R+M SOLUTIONS ApS (CVR 41582944)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygningsvirksomhed, dertilhørende, beton.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms