RNR INVEST ApS
CVR 36 53 46 99 · Skive · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RNR INVEST ApS har CVR-nummer 36534699. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ydunsvej 11, 7800 Skive. Stiftet: 5. februar 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -21.619 kr., årets resultat 275.351 kr., egenkapital 7.028.959 kr., aktiver i alt 7.068.319 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 275.351 kr. er højere end hos 67 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RNR INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ydunsvej 11, 7800 Skive
- Kommune
- SKIVE
- Stiftet
- 5 Feb 2015
- Selskabskapital
- 52.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36534699 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500009E3G03608010
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ydunsvej 11, 7800 Skive
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,9%
▲ 12,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
37,42
▲ 18,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
148,5%
▲ 148,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -21.619 | -13.250 | -14.800 | -11.125 | 5.045.670 |
| Resultat før skat | 305.711 | -539.345 | -220.294 | -19.248 | 5.034.131 |
| Årets resultat | 275.351 | -567.615 | -227.488 | -19.248 | 5.034.138 |
| Egenkapital | 7.028.959 | 6.821.108 | 7.449.723 | 7.677.211 | 7.696.458 |
| Aktiver i alt | 7.068.319 | 6.863.003 | 7.469.917 | 7.680.711 | 7.699.958 |
| Omsætningsaktiver | 1.472.940 | 780.093 | 138.154 | 2.670.311 | 7.696.558 |
| Kortfristet gæld | 39.360 | 41.895 | 20.194 | 3.500 | 3.500 |
| Gæld i alt | 39.360 | 41.895 | 20.194 | 3.500 | 3.500 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.4% | 99.7% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Nørgaard Risom Siden 5 Feb 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Rune Nørgaard Risom Siden 5 Feb 2015Direktør
Produktionsenheder
1RNR INVEST ApS
P-nr. 1020126759
Ydunsvej 11, 7800 Skive
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 128.535 DKK | 28.270 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 32.728 DKK | 7.194 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -26.248 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -15.689 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 136.230 DKK | 29.964 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RNR INVEST ApS (CVR 36534699)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.