RØNBAK HOLDING ApS
CVR 35 39 97 39 · Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RØNBAK HOLDING ApS har CVR-nummer 35399739. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lollandsgade 51, 5000 Odense C. Stiftet: 1. juli 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.625 kr., årets resultat 89.524 kr., egenkapital 2.119.149 kr., aktiver i alt 2.131.789 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 89.524 kr. er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RØNBAK HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lollandsgade 51, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 1 Jul 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- passiv kapitalanbringelse, herunder at eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35399739 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845000FF415B71F9082
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lollandsgade 51, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,2%
▲ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
141,70
▲ 7,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
223,2%
▲ 223,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.625 | -16.088 | -20.168 | -18.688 | — |
| Resultat før skat | 89.524 | 27.703 | 719.944 | 369.781 | 239.311 |
| Årets resultat | 89.524 | 27.703 | 719.944 | 369.781 | 239.311 |
| Egenkapital | 2.119.149 | 2.029.625 | 2.123.922 | 1.521.778 | 1.258.997 |
| Aktiver i alt | 2.131.789 | 2.042.265 | 2.134.962 | 1.533.253 | 1.263.897 |
| Omsætningsaktiver | 1.791.119 | 1.701.595 | 1.794.292 | 533.253 | — |
| Kortfristet gæld | 12.640 | 12.640 | 11.040 | 11.475 | 4.900 |
| Gæld i alt | 12.640 | 12.640 | 11.040 | 11.475 | 4.900 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.4% | 99.5% | 99.3% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Malene Hyun Rønbak Jørgensen Siden 1 Jul 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Malene Hyun Rønbak Jørgensen Siden 1 Jul 2013Direktør
Produktionsenheder
1RØNBAK HOLDING ApS
P-nr. 1018628844
Lollandsgade 51, 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -56.974 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -242.822 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -20.219 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -10.689 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.750 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RØNBAK HOLDING ApS (CVR 35399739)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passiv, kapitalanbringelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.