Rørbæk Sø Restaurant ApS
CVR 44 51 76 98 · Ejstrupholm · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rørbæk Sø Restaurant ApS har CVR-nummer 44517698. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Rørbækvej 58, 7361 Ejstrupholm. Stiftet: 22. december 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 13. Seneste årsrapport (1. juni 2025 – 31. maj 2026): bruttofortjeneste 2.408.678 kr., årets resultat 536.923 kr., egenkapital 577.146 kr., aktiver i alt 1.440.738 kr. Soliditetsgraden på 40,1 % er højere end hos 65 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 536.923 kr. er højere end hos 83 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rørbæk Sø Restaurant ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Rørbækvej 58, 7361 Ejstrupholm
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Antal ansatte
- 13
- Stiftet
- 22 Dec 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurant
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-12-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44517698 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rørbækvej 58, 7361 Ejstrupholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
93,0%
▲ 20,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,90
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,1%
▲ 20,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
416,9%
▲ 416,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 2.408.678 | 1.831.146 |
| Resultat før skat | 688.371 | 134.636 |
| Årets resultat | 536.923 | 103.880 |
| Egenkapital | 577.146 | 143.880 |
| Aktiver i alt | 1.440.738 | 716.117 |
| Omsætningsaktiver | 1.350.738 | 626.117 |
| Kortfristet gæld | 712.144 | 572.237 |
| Gæld i alt | 863.592 | 572.237 |
| Soliditetsgrad | 40.1% | 20.1% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Annette Mortensen Siden 22 Dec 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Annette Mortensen Siden 22 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1Rørbæk Sø Restaurant ApS
P-nr. 1029945124
Rørbækvej 58, 7361 Ejstrupholm
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 13 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -163.938 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rørbæk Sø Restaurant ApS (CVR 44517698)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurant, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.