RONO Invest ApS
CVR 34 70 67 78 · Aalborg · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RONO Invest ApS har CVR-nummer 34706778. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf (branchekode 251100). Adresse: Folehavevej 11, 9000 Aalborg. Stiftet: 17. september 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.840 kr., årets resultat 26.839 kr., egenkapital 404.412 kr., aktiver i alt 418.952 kr. Soliditetsgraden på 96,5 % er højere end hos 98 % af de 421 virksomheder i branchen «Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 26.839 kr. er lavere end hos 66 % af de 421 virksomheder i branchen «Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RONO Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf (251100)
- Adresse
- Folehavevej 11, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- steffenlangelund@gmail.com
- Stiftet
- 17 Sep 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- smede og montage virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-05-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34706778 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Folehavevej 11, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,6%
▲ 11,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
28,81
▲ 25,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,5%
▲ 30,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
260,3%
▲ 260,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
421 virksomheder i «Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -17.840 | 417 | -8.000 | 388.776 | -1.600 |
| Resultat før skat | 27.763 | -16.745 | -11.414 | 383.254 | -3.958 |
| Årets resultat | 26.839 | -16.745 | -11.414 | 299.368 | -3.958 |
| Egenkapital | 404.412 | 377.573 | 394.318 | 405.732 | 106.364 |
| Aktiver i alt | 418.952 | 568.213 | 612.319 | 500.784 | 107.198 |
| Omsætningsaktiver | 418.952 | 568.213 | 612.319 | 500.784 | 102.541 |
| Kortfristet gæld | 14.540 | 190.640 | 218.001 | 95.052 | 834 |
| Gæld i alt | 14.540 | 190.640 | 218.001 | 95.052 | 834 |
| Soliditetsgrad | 96.5% | 66.4% | 64.4% | 81% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steffen Langelund Holding ApS Siden 5 Dec 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Steffen Langelund Sørensen Siden 17 Sep 2012Direktør
Produktionsenheder
1RONO Invest ApS
P-nr. 1017941069
Folehavevej 11, 9000 Aalborg
Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf (251100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.745 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.751 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 381.316 DKK | 83.886 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.957 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -2.667 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RONO Invest ApS (CVR 34706778)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver smede, montage, metalkonstruktioner.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.