Rosbech Holding ApS
CVR 44 01 83 65 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rosbech Holding ApS har CVR-nummer 44018365. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dehnsvej 5, 2., 4700 Næstved. Stiftet: 27. april 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -12.500 kr., årets resultat 806.752 kr., egenkapital 3.161.147 kr., aktiver i alt 3.174.033 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 806.752 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rosbech Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dehnsvej 5, 2., 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- joceprod@gmail.com
- Stiftet
- 27 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holdingselskab og eje kapitalandele i andre selskaber, investering af selskabets kapital og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-04-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44018365 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dehnsvej 5, 2., 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,5%
▼ 12,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
91,25
▲ 88,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 10,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-11,6%
▼ 11,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -12.500 | -12.250 | -8.000 |
| Resultat før skat | 808.248 | 908.507 | 786.195 |
| Årets resultat | 806.752 | 912.587 | 788.219 |
| Egenkapital | 3.161.147 | 2.421.895 | 1.570.308 |
| Aktiver i alt | 3.174.033 | 2.717.849 | 1.888.484 |
| Omsætningsaktiver | 1.175.800 | 694.960 | 307.376 |
| Kortfristet gæld | 12.886 | 295.954 | 318.176 |
| Gæld i alt | 12.886 | 295.954 | 318.176 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 89.1% | 83.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonas Rosbech Siden 27 Apr 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Rosbech Siden 27 Apr 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1Rosbech Holding ApS
P-nr. 1029264232
Dehnsvej 5, 2., 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.289.026 DKK | 283.580 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 611.251 DKK | 134.464 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rosbech Holding ApS (CVR 44018365)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapital, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.