RS Batt Holding ApS
CVR 43 99 25 97 · Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RS Batt Holding ApS har CVR-nummer 43992597. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mariagervej 1A, 1. th, 9500 Hobro. Stiftet: 18. april 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.950 kr., årets resultat -25.602 kr., egenkapital 16.712 kr., aktiver i alt 58.034 kr. Soliditetsgraden på 28,8 % er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -25.602 kr. er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RS Batt Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mariagervej 1A, 1. th, 9500 Hobro
- Kommune
- MARIAGERFJORD
- Telefon
- 23881805
- rsbatteri@gmail.com
- Stiftet
- 18 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden form for investering og virksomhed, der efter det centrale ledelsesorgans skøn er forbundet hermed
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-04-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43992597 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mariagervej 1A, 1. th, 9500 Hobro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-153,2%
▼ 145,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,33
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,8%
▲ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-721,6%
▼ 721,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.950 | -4.125 | -5.000 |
| Resultat før skat | -29.524 | -4.040 | -5.670 |
| Årets resultat | -25.602 | -3.116 | -4.570 |
| Egenkapital | 16.712 | 42.314 | 45.430 |
| Aktiver i alt | 58.034 | 182.666 | 65.190 |
| Omsætningsaktiver | 13.704 | 138.336 | 20.860 |
| Kortfristet gæld | 41.322 | 140.352 | 19.760 |
| Gæld i alt | 41.322 | 140.352 | 19.760 |
| Soliditetsgrad | 28.8% | 23.2% | 69.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Sørensen Siden 18 Apr 2023100% Ejer
Produktionsenheder
1RS Batt Holding ApS
P-nr. 1029229062
Mariagervej 1A, 1. th, 9500 Hobro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 624.678 DKK | 137.412 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 83.442 DKK | 18.348 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RS Batt Holding ApS (CVR 43992597)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ledelsesorgans, centrale, form.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.