RSN 2011 HOLDING ApS
CVR 33 74 79 26 · Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RSN 2011 HOLDING ApS har CVR-nummer 33747926. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mollerupvej 8, 2610 Rødovre. Stiftet: 25. maj 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): egenkapital 6.694.649 kr., aktiver i alt 13.700.275 kr. Soliditetsgraden på 48,9 % er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RSN 2011 HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mollerupvej 8, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Stiftet
- 25 May 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at foretage andre passive kapitalanbringelser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-08-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33747926 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mollerupvej 8, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,16
▼ 16,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,9%
▼ 45,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | — | 368.859 | -689.975 | -257.659 | 21.903 |
| Årets resultat | — | 368.565 | -690.516 | -256.736 | 22.830 |
| Egenkapital | 6.694.649 | 1.010.701 | 642.136 | 1.332.652 | 1.589.388 |
| Aktiver i alt | 13.700.275 | 1.070.727 | 702.162 | 1.575.700 | 1.847.575 |
| Omsætningsaktiver | 8.100.282 | 1.070.727 | 702.162 | 1.284.259 | 1.302.671 |
| Kortfristet gæld | 7.005.626 | 60.026 | 60.026 | 243.048 | 258.187 |
| Gæld i alt | 7.005.626 | 60.026 | 60.026 | 243.048 | 258.187 |
| Soliditetsgrad | 48.9% | 94.4% | 91.5% | 84.6% | 86% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ronni Studsgård Høj-Nielsen Siden 7 Aug 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Ronni Studsgård Høj-Nielsen Siden 25 May 2011Direktør
Produktionsenheder
1RSN 2011 HOLDING ApS
P-nr. 1016882085
Mollerupvej 8, 2610 Rødovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 148.803 DKK | 32.736 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -458.418 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 120.226 DKK | 26.444 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 271.974 DKK | 59.818 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 236.863 DKK | 52.096 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RSN 2011 HOLDING ApS (CVR 33747926)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passive, kapitalanbringelser, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.