RST Porte ApS
CVR 40 08 42 90 · Horsens · Installation af isolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RST Porte ApS har CVR-nummer 40084290. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af isolering (branchekode 432300). Adresse: Lovbyvej 110, 8700 Horsens. Stiftet: 5. december 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 909.792 kr., årets resultat 603.052 kr., egenkapital 782.334 kr., aktiver i alt 4.409.001 kr. Soliditetsgraden på 17,7 % er lavere end hos 74 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 603.052 kr. er højere end hos 82 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 904 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RST Porte ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af isolering (432300)
- Adresse
- Lovbyvej 110, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 30928370
- Rst@rstporte.dk
- Stiftet
- 5 Dec 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- salg, reparation, service og sikkerhedseftersyn af porte og dermed relaterede produkter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-12-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40084290 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lovbyvej 110, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
77,1%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,09
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
17,7%
▲ 59,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
180,7%
▲ 180,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
362 virksomheder i «Installation af isolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 909.792 | 90.575 | 1.100.944 | 2.077.114 | 47.974 |
| Resultat før skat | 570.984 | -746.815 | -294.327 | 80.655 | 28.531 |
| Årets resultat | 603.052 | -746.815 | -241.075 | 62.737 | 22.125 |
| Egenkapital | 782.334 | -820.718 | -73.904 | 167.171 | 104.434 |
| Aktiver i alt | 4.409.001 | 1.984.605 | 1.945.810 | 5.322.879 | 3.113.992 |
| Omsætningsaktiver | 3.909.661 | 1.938.605 | 1.890.610 | 5.258.479 | 3.040.392 |
| Kortfristet gæld | 3.597.967 | 2.799.623 | 2.014.014 | 5.149.808 | 3.004.658 |
| Gæld i alt | 3.597.967 | 2.799.623 | 2.014.014 | 5.149.808 | 3.004.658 |
| Soliditetsgrad | 17.7% | -41.4% | -3.8% | 3.1% | 3.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KLAUS ANDERSSON HOLDING ApS Siden 2 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Klaus Andersson Siden 5 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1RST Porte ApS
P-nr. 1024204576
Lovbyvej 110, 8700 Horsens
Installation af isolering (432300)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KLAUS ANDERSSON HOLDING ApS (CVR 31418577)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Motus Nordic Door Solutions ApS Horsens
- CISCO TECHNOLOGY DENMARK ApS København Ø
- INVESTERINGSSELSKABET ARTHA SAFE A/S Hellerup
- Investeringsselskabet Artha Responsible A/S Hellerup
- ICG Europe Copenhagen, filial af ICG Europe S.à r.l., Luxembourg København K
- VARTA Consumer Denmark A/S Albertslund
- SPB Denmark ApS Ballerup
- PortService.dk ApS Egtved
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sikkerhedseftersyn, porte, isolering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.