RTLarsen Holding ApS
CVR 41 10 38 76 · Kastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RTLarsen Holding ApS har CVR-nummer 41103876. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nordmarksvej 132, st. tv, 2770 Kastrup. Stiftet: 21. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.046 kr., årets resultat 476.033 kr., egenkapital 1.027.543 kr., aktiver i alt 1.283.639 kr. Soliditetsgraden på 80,0 % er lavere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 476.033 kr. er højere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RTLarsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nordmarksvej 132, st. tv, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Telefon
- 61609922
- RTL.19@outlook.com
- Stiftet
- 21 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og at fungere som holdingselskab samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-01-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41103876 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nordmarksvej 132, st. tv, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,3%
▲ 15,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,53
▲ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,0%
▲ 21,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
150,1%
▲ 150,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.046 | -19.022 | -5.761 | -4.250 | -6.750 |
| Resultat før skat | 476.033 | 186.196 | 376.677 | 60.702 | 33.960 |
| Årets resultat | 476.033 | 190.369 | 377.946 | 64.655 | 33.960 |
| Egenkapital | 1.027.543 | 619.010 | 489.641 | 111.695 | 47.040 |
| Aktiver i alt | 1.283.639 | 1.054.292 | 862.760 | 161.476 | 80.808 |
| Omsætningsaktiver | 648.192 | 384.368 | 129.755 | 15.749 | 73 |
| Kortfristet gæld | 256.096 | 435.282 | 373.119 | 49.781 | 33.768 |
| Gæld i alt | 256.096 | 435.282 | 373.119 | 49.781 | 33.768 |
| Soliditetsgrad | 80% | 58.7% | 56.8% | 69.2% | 58.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Toft Larsen Siden 21 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Toft Larsen Siden 29 Sep 2023Direktør
Produktionsenheder
1RTLarsen Holding ApS
P-nr. 1025479080
Nordmarksvej 132, st. tv, 2770 Kastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 757.784 DKK | 166.694 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 346.148 DKK | 76.142 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 55.044 DKK | 12.100 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.829 DKK | 396 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -6.920 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RTLarsen Holding ApS (CVR 41103876)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.