RTU HOLDING ApS
CVR 33 74 54 86 · Køge · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RTU HOLDING ApS har CVR-nummer 33745486. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Industrivej 1, 4600 Køge. Stiftet: 10. maj 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.966.521 kr., årets resultat 5.505.692 kr., egenkapital 27.336.809 kr., aktiver i alt 40.023.651 kr. Soliditetsgraden på 68,3 % er lavere end hos 72 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.505.692 kr. er højere end hos 94 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RTU HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Industrivej 1, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 10 May 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- formueforvaltning og -pleje samt investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-05-10
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33745486 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 1, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,1%
▲ 19,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,68
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,3%
▲ 5,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.343,9%
▲ 2.343,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.966.521 | -125.151 | -1.121.517 | 1.363.499 | 4.793.124 |
| Resultat før skat | 5.586.286 | 199.292 | -3.246.001 | 330.879 | 7.926.619 |
| Årets resultat | 5.505.692 | 225.284 | -3.877.261 | 283.795 | 6.078.452 |
| Egenkapital | 27.336.809 | 21.831.117 | 21.666.833 | 25.602.994 | 25.376.698 |
| Aktiver i alt | 40.023.651 | 34.848.709 | 35.994.021 | 38.113.098 | 35.450.974 |
| Omsætningsaktiver | 18.343.284 | 17.048.709 | 17.894.021 | 19.549.545 | 17.190.373 |
| Kortfristet gæld | 6.831.911 | 6.992.347 | 8.419.108 | 6.323.902 | 3.613.856 |
| Gæld i alt | 10.599.980 | 11.075.928 | 12.480.441 | 10.669.057 | 8.250.744 |
| Soliditetsgrad | 68.3% | 62.6% | 60.2% | 67.2% | 71.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ramazan Tulumcu Siden 10 May 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Ramazan Tulumcu Siden 10 May 2011Direktør
Produktionsenheder
1RTU HOLDING ApS
P-nr. 1016869828
Industrivej 1, 4600 Køge
Finansielle holdingselskaber (642110)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -412.254 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -787.967 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.576.214 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 3.675.270 DKK | 808.544 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.515.637 DKK | 333.432 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RTU HOLDING ApS (CVR 33745486)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver pleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.