RTuran Holding ApS
CVR 32 82 87 60 · Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RTuran Holding ApS har CVR-nummer 32828760. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Poul Bundgaards Vej 1, 1., 2500 Valby. Stiftet: 23. marts 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 49.979 kr., årets resultat 2.473.656 kr., egenkapital 12.102.649 kr., aktiver i alt 13.760.878 kr. Soliditetsgraden på 87,9 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.473.656 kr. er højere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RTuran Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Poul Bundgaards Vej 1, 1., 2500 Valby
- Kommune
- KØBENHAVN
- ramazan@turan.dk
- Stiftet
- 23 Mar 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab for ejerandele i unoterede værdipapirer samt at foretage ejendomsinvesteringer og anden passiv anbringelse af likviditetsoverskud fra disse investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af Direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-03-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32828760 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500B145E5A63D4762
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Poul Bundgaards Vej 1, 1., 2500 Valby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,4%
▲ 12,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,91
▲ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,9%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
224,5%
▲ 224,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 49.979 | 63.321 | 47.107 | -15.306 | 56.702 |
| Resultat før skat | 2.473.656 | 734.325 | 612.382 | 838.905 | 1.142.766 |
| Årets resultat | 2.473.656 | 762.377 | 636.064 | 870.915 | 1.059.022 |
| Egenkapital | 12.102.649 | 9.763.993 | 9.123.616 | 8.605.352 | 7.848.638 |
| Aktiver i alt | 13.760.878 | 11.196.053 | 10.164.352 | 10.218.502 | 10.093.289 |
| Omsætningsaktiver | 3.128.137 | 957.316 | 43.475 | 49.350 | 0 |
| Kortfristet gæld | 1.636.854 | 1.410.685 | 991.309 | 1.522.228 | 2.130.381 |
| Gæld i alt | 1.658.229 | 1.432.060 | 1.012.684 | 1.561.416 | 2.160.907 |
| Soliditetsgrad | 87.9% | 87.2% | 89.8% | 84.2% | 77.8% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ramazan Turan Siden 23 Mar 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Ramazan Turan Siden 23 Mar 2010Adm. dir.
Produktionsenheder
1RTuran Holding ApS
P-nr. 1015934693
Poul Bundgaards Vej 1, 1., 2500 Valby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -304.208 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -250.879 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -286.128 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -147.339 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RTuran Holding ApS (CVR 32828760)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- MFK Odense Holding ApS Odense SV
- Banana Invest ApS Gentofte
- Zaha Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab Taastrup
- MSS STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB Sorø
- AA Investments ApS København V
- US Venture II A/S Hellerup
- ALCO-METAL HOLDING A/S Humlebæk
- FONDEN VITA- CENTER FOR SOCIALT ARBEJDE Kolding
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver likviditetsoverskud, ejendomsinvesteringer, anbringelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.