RUBENHAGEN HOLDING ApS
CVR 31 48 39 80 · Odense NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RUBENHAGEN HOLDING ApS har CVR-nummer 31483980. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fuglebakken 119, 5210 Odense NV. Stiftet: 8. maj 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.497 kr., årets resultat 1.814.424 kr., egenkapital 7.879.855 kr., aktiver i alt 8.295.533 kr. Soliditetsgraden på 95,0 % er højere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.814.424 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RUBENHAGEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fuglebakken 119, 5210 Odense NV
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 8 May 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter i et eller flere driftsseskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-05-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31483980 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300EIBI2EQ007C619
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fuglebakken 119, 5210 Odense NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,0%
▲ 18,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,42
▲ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,0%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
582,6%
▲ 582,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -14.497 | -16.042 | -17.623 | -9.092 | -9.124 |
| Resultat før skat | 1.839.791 | 295.015 | 711.835 | 39.843 | 243.799 |
| Årets resultat | 1.814.424 | 265.821 | 687.855 | 34.592 | 215.810 |
| Egenkapital | 7.879.855 | 6.132.931 | 5.928.110 | 5.299.155 | 5.321.763 |
| Aktiver i alt | 8.295.533 | 6.425.286 | 6.575.552 | 5.617.375 | 5.598.782 |
| Omsætningsaktiver | 2.254.212 | 1.036.525 | 1.366.405 | 1.011.060 | 928.146 |
| Kortfristet gæld | 415.678 | 292.355 | 647.442 | 318.220 | 277.019 |
| Gæld i alt | 415.678 | 292.355 | 647.442 | 318.220 | 277.019 |
| Soliditetsgrad | 95% | 95.4% | 90.2% | 94.3% | 95.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jørgen Rubenhagen Freund Siden 8 May 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Jørgen Rubenhagen Freund Siden 8 May 2008Direktør
Produktionsenheder
1RUBENHAGEN HOLDING ApS
P-nr. 1014479062
Fuglebakken 119, 5210 Odense NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 473.942 DKK | 104.258 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.161.751 DKK | 255.574 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 131.999 DKK | 29.018 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 279.893 DKK | 61.556 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 650.618 DKK | 143.132 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RUBENHAGEN HOLDING ApS (CVR 31483980)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver driftsseskaber, flere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.