Rune Lukassen Holding ApS
CVR 42 48 57 72 · Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Rune Lukassen Holding ApS har CVR-nummer 42485772. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mejerivej 42, 7700 Thisted. Stiftet: 10. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.001 kr., årets resultat -15.720 kr., egenkapital 600.867 kr., aktiver i alt 703.645 kr. Soliditetsgraden på 85,4 % er lavere end hos 54 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.720 kr. er lavere end hos 78 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rune Lukassen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mejerivej 42, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- rune@nordthy.com
- Stiftet
- 10 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42485772 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845000D363AC0A59014
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mejerivej 42, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,6%
▲ 19,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,55
▼ 7,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,4%
▼ 7,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
89,5%
▲ 89,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.001 | -1.000 | — | — | — |
| Resultat før skat | -15.720 | -149.043 | 508.795 | 411.113 | -1.793 |
| Årets resultat | -15.720 | -149.043 | 503.710 | 411.113 | -1.793 |
| Egenkapital | 600.867 | 684.087 | 894.130 | 449.320 | 38.207 |
| Aktiver i alt | 703.645 | 734.143 | 899.215 | 518.848 | 180.265 |
| Omsætningsaktiver | 673.645 | 704.143 | 899.215 | 265 | 265 |
| Kortfristet gæld | 102.778 | 50.056 | 5.085 | 69.528 | 142.058 |
| Gæld i alt | 102.778 | 50.056 | 5.085 | 69.528 | 142.058 |
| Soliditetsgrad | 85.4% | 93.2% | 99.4% | 86.6% | 21.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Oddershede Lukassen Siden 10 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Rune Oddershede Lukassen Siden 10 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1Rune Lukassen Holding ApS
P-nr. 1027284783
Mejerivej 42, 7700 Thisted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -148.602 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 23.115 DKK | 5.082 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.470 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.793 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rune Lukassen Holding ApS (CVR 42485772)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.