RURI Holding ApS
CVR 38 96 86 61 · Haderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RURI Holding ApS har CVR-nummer 38968661. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kløvervænget 26, 6100 Haderslev. Stiftet: 27. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.876 kr., årets resultat -5.943 kr., egenkapital 2.037.145 kr., aktiver i alt 2.042.145 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.943 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RURI Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kløvervænget 26, 6100 Haderslev
- Kommune
- HADERSLEV
- Stiftet
- 27 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- holdingselskab med investering og finansiering i bl.a. datter- og associerede selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38968661 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kløvervænget 26, 6100 Haderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,3%
▼ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
408,43
▲ 137,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-165,6%
▼ 165,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.876 | -10.876 | -12.251 | -10.376 | -10.376 |
| Resultat før skat | -7.619 | 11.626 | 4.270 | 11.975 | 1.977.806 |
| Årets resultat | -5.943 | 9.053 | 3.346 | 17.578 | 1.982.689 |
| Egenkapital | 2.037.145 | 2.043.088 | 2.034.035 | 2.030.689 | 2.013.111 |
| Aktiver i alt | 2.042.145 | 2.050.646 | 2.039.959 | 2.035.689 | 2.018.111 |
| Omsætningsaktiver | 2.042.145 | 2.050.646 | 2.039.959 | 2.035.689 | 1.993.111 |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 7.558 | 5.924 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 5.000 | 7.558 | 5.924 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.6% | 99.7% | 99.8% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
474 Holding ApS Siden 27 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Ib Runge Hansen Siden 27 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1RURI Holding ApS
P-nr. 1022879894
Kløvervænget 26, 6100 Haderslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 474 Holding ApS (CVR 37308153)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datter, associerede, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.