Rustfri Industri Service ApS
CVR 40 56 11 88 · Stenstrup · Reparation og vedligeholdelse af maskiner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Rustfri Industri Service ApS har CVR-nummer 40561188. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af maskiner (branchekode 331200). Adresse: Tværvej 23, 5771 Stenstrup. Stiftet: 3. juni 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 377.091 kr., årets resultat -209.531 kr., egenkapital -946.857 kr., aktiver i alt 546.301 kr. Soliditetsgraden på -173,3 % er lavere end hos 98 % af de 574 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af maskiner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -209.531 kr. er lavere end hos 94 % af de 574 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af maskiner», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 39 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Rustfri Industri Service ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200)
- Adresse
- Tværvej 23, 5771 Stenstrup
- Kommune
- SVENDBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 3 Jun 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og service
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40561188 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tværvej 23, 5771 Stenstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,37
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-173,3%
▼ 68,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
41,9%
▲ 41,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
574 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af maskiner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 377.091 | 623.037 | 528.832 | 1.528.898 | 2.903.177 |
| Resultat før skat | -268.629 | -461.908 | -994.826 | 35.922 | -373.331 |
| Årets resultat | -209.531 | -360.429 | -776.736 | 28.037 | -291.478 |
| Egenkapital | -946.857 | -737.326 | -376.897 | 399.839 | 371.802 |
| Aktiver i alt | 546.301 | 704.354 | 952.698 | 1.206.868 | 2.412.121 |
| Omsætningsaktiver | 546.301 | 695.017 | 782.069 | 861.719 | 1.868.562 |
| Kortfristet gæld | 1.493.158 | 1.441.680 | 1.329.595 | 807.029 | 2.040.319 |
| Gæld i alt | 1.493.158 | 1.441.680 | 1.329.595 | 807.029 | 2.040.319 |
| Soliditetsgrad | -173.3% | -104.7% | -39.6% | 33.1% | 15.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
BP MASKINFABRIK HOLDING ApS Siden 3 Jun 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Bo Pedersen Siden 3 Jun 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Rustfri Industri Service ApS
P-nr. 1024755033
Tværvej 23, 5771 Stenstrup
Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200)
👥 1 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Rustfri Industri Service ApS
Bygaden 35, 5953 Tranekær
Maskinværksteder, samt mellemstore fyringsanlæg forbundet med disse maskinværksteder. (kategori 1b)
Maskinværksteder med et hertil indrettet produktionsareal på 1.000 m2 eller derover mv.
Tilsyn: Langeland Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BP MASKINFABRIK HOLDING ApS (CVR 31469341)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maskiner, vedligeholdelse, reparation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.