S-Juul Holding ApS
CVR 37 58 87 76 · Solbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
S-Juul Holding ApS har CVR-nummer 37588776. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bakketoppen 12, 8355 Solbjerg. Stiftet: 6. april 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -14.382 kr., egenkapital 41.906 kr., aktiver i alt 43.106 kr. Soliditetsgraden på 97,2 % er højere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -14.382 kr. er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som S-Juul Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bakketoppen 12, 8355 Solbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 6 Apr 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besiddelse af aktier og/eller anparter i helt eller delvist ejede datterselskaber, samt enhver aktivitet der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-04-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37588776 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bakketoppen 12, 8355 Solbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-34,3%
▼ 278,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
35,92
▼ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,2%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-110,5%
▼ 110,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | -1.200 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -14.382 | 137.322 | -131.038 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -14.382 | 137.322 | -131.038 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 41.906 | 56.285 | 48.797 | 50.000 | 50.000 |
| Aktiver i alt | 43.106 | 57.495 | 50.007 | 50.000 | 50.000 |
| Omsætningsaktiver | 43.106 | 50.007 | 50.007 | 50.000 | 50.000 |
| Kortfristet gæld | 1.200 | 1.210 | 1.210 | — | — |
| Gæld i alt | 1.200 | 1.210 | 1.210 | 50.000 | 50.000 |
| Soliditetsgrad | 97.2% | 97.9% | 97.6% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Juul Svejstrup Siden 24 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Juul Svejstrup Siden 24 Aug 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1S-Juul Holding ApS
P-nr. 1021308494
Bakketoppen 12, 8355 Solbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.203 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: S-Juul Holding ApS (CVR 37588776)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, besiddelse, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.