sæby´s bedste synlighed ApS
CVR 43 95 78 99 · Sæby · Andre reklameaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
sæby´s bedste synlighed ApS har CVR-nummer 43957899. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre reklameaktiviteter (branchekode 731190). Adresse: Fallavej 6, 9300 Sæby. Stiftet: 31. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.356 kr., årets resultat -21.942 kr., egenkapital -32.167 kr., aktiver i alt 205.750 kr. Soliditetsgraden på -15,6 % er lavere end hos 88 % af de 432 virksomheder i branchen «Andre reklameaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -21.942 kr. er lavere end hos 77 % af de 432 virksomheder i branchen «Andre reklameaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som sæby´s bedste synlighed ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre reklameaktiviteter (731190)
- Adresse
- Fallavej 6, 9300 Sæby
- Kommune
- FREDERIKSHAVN
- Telefon
- 25302563
- be-solfilm@jubii.dk
- Stiftet
- 31 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43957899 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fallavej 6, 9300 Sæby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,18
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-15,6%
▼ 10,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
35,1%
▲ 35,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
432 virksomheder i «Andre reklameaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.356 | -12.788 | -3.351 |
| Resultat før skat | -28.130 | -43.022 | -21.123 |
| Årets resultat | -21.942 | -33.785 | -16.440 |
| Egenkapital | -32.167 | -10.225 | 23.560 |
| Aktiver i alt | 205.750 | 215.764 | 234.616 |
| Omsætningsaktiver | 42.445 | 30.685 | 27.763 |
| Kortfristet gæld | 237.917 | 225.989 | 211.056 |
| Gæld i alt | 237.917 | 225.989 | 211.056 |
| Soliditetsgrad | -15.6% | -4.7% | 10% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Betina Vinther Ellgaard Siden 31 Mar 202325% Ejer
-
RARAX ApS Siden 31 Mar 202366,67% Ejer
Ledelse
4-
Betina Vinther Ellgaard Siden 31 Mar 2023Direktør
-
Betina Vinther Ellgaard Siden 31 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
-
Rasmus Thostrup Møller Siden 31 Mar 2023Formand
-
Thomas Christian Madsen Siden 31 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1sæby´s bedste synlighed ApS
P-nr. 1029181116
Fallavej 6, 9300 Sæby
Andre reklameaktiviteter (731190)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RARAX ApS (CVR 36547642)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver reklameaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.