Safe On Track ApS
CVR 36 95 95 09 · Sorø · Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Safe On Track ApS har CVR-nummer 36959509. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner (branchekode 421200). Adresse: Søleddet 8, 4180 Sorø. Stiftet: 1. juli 2015. Status: ophørt 7. august 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste 691.790 kr., årets resultat 253.431 kr., egenkapital 340.838 kr., aktiver i alt 698.452 kr. Soliditetsgraden på 48,8 % er højere end hos 63 % af de 46 virksomheder i branchen «Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 253.431 kr. er højere end hos 53 % af de 46 virksomheder i branchen «Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 132 % fra regnskabsår 2023 til 2024. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Safe On Track ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner (421200)
- Adresse
- Søleddet 8, 4180 Sorø
- Kommune
- SORØ
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 1 Jul 2015
- Ophørt
- 7 Aug 2026
- Sekundære brancher
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36959509 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søleddet 8, 4180 Sorø
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
74,4%
▼ 24,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,69
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,8%
▲ 9,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
22,7%
▲ 22,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
46 virksomheder i «Anlæg af jernbaner og undergrundsbaner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 691.790 | 298.361 | -6.062 | -4.285 | -4.281 |
| Resultat før skat | 326.273 | 251.407 | -6.112 | -4.344 | -4.282 |
| Årets resultat | 253.431 | 206.512 | -6.112 | -4.344 | -4.282 |
| Egenkapital | 340.838 | 209.407 | 2.895 | 9.029 | 13.374 |
| Aktiver i alt | 698.452 | 529.003 | 2.320 | 8.479 | 13.012 |
| Omsætningsaktiver | 603.211 | 402.016 | 2.320 | 8.479 | 13.012 |
| Kortfristet gæld | 357.614 | 319.596 | -575 | -550 | -362 |
| Gæld i alt | 357.614 | 319.596 | -575 | -550 | -362 |
| Soliditetsgrad | 48.8% | 39.6% | 124.8% | 106.5% | 102.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 331.171 DKK | 72.842 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 204.068 DKK | 44.880 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.112 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.344 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.282 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Safe On Track ApS (CVR 36959509)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
7 Aug 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver undergrundsbaner, jernbaner, anlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms